Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

Torty

05 lut 2010 - 18:50:07

Poszukuję przepisu na smaczny, fantazyjny tort walentynkowy :).
Liczę na wasze wypowiedzi:))
Z góry dziękuję!:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-12 15:22 przez moderator.

Torty

05 lut 2010 - 18:51:37

I ja się podłącze! Oddam wszystko za zdjęcie i przepis na takie cudo!

Torty

05 lut 2010 - 18:56:17

ja mam;)

pieczesz biszkopt w tortownicy: 6jaj miksujesz ze 1szkl cukru na biały puch
dodajesz 1 szkl maki ...po troche delikatnie mieszajac zeby byl nadal puszysty ..
1łyzeczka proszku.

dzielisz na 2 lub 3 placki(jak wystygnie)

krem:
10zółtek miksujesz ze szkl cukru
dodajesz 2łyzki budyniu w proszku waniliowy;)

2szkl mleka zagotowac z cukrem wanilowym
wlac mase z zółtek - zrobi sie budyN
jak wystygnie. wymieszac z kostka masła.

mozesz mase podzielic na 2 - do jednej wrzucic łyzke kakao a do drugiek zmielone orzechy.
smakuje super!

to jak udekorujesz tort...to juz twoja fantazja;)

Torty

05 lut 2010 - 18:57:05

Również szukałam przepisu, ale wymyśliłam, że kupię po prostu gotowy spód do tortów (wytnę serce), przełożę kremem (nad smakiem jeszcze się zastanawiam) i prawdopodobnie ozdobię lukrem plastycznym, albo polewą i bitą śmietaną :) Niestety mam mało czasu, żeby przygotować taki smakołyk, bo dzień wcześniej idziemy na zabawę, a w niedzielę czeka nas szkoła... kończę trochę szybciej, więc mam nadzieję, że zdążę w ten sposób.. ale chętnie poczytam Wasze przepisy :)

Torty

05 lut 2010 - 18:58:29

dziewczyny tortu nie umiecie zrobic?? wystarczy jakas foremka w ksztalcie serca, dla leniwych gotowe kremy w proszku (wystarczy dodac mleko) upiec biszkopt przeciac na 2 tudziez 3 czesci i przekladac gotowym kremem.. na gore roztopiona czekolada i jakos udekorowac cos tam w stylu KOCHAM CIE itp. ot to cala magia dla leniuchow.. a dla ambitniejszych jest glowa bądz tez wujek GOOGLE..pelno tego

Torty

05 lut 2010 - 18:58:17

i ja chętnię coś upiekę dla mojego tygryska :)

Torty

05 lut 2010 - 19:02:09

Cytat
natalialubierock
dziewczyny tortu nie umiecie zrobic?? wystarczy jakas foremka w ksztalcie serca, dla leniwych gotowe kremy w proszku (wystarczy dodac mleko) upiec biszkopt przeciac na 2 tudziez 3 czesci i przekladac gotowym kremem.. na gore roztopiona czekolada i jakos udekorowac cos tam w stylu KOCHAM CIE itp. ot to cala magia dla leniuchow.. a dla ambitniejszych jest glowa bądz tez wujek GOOGLE..pelno tego

Moja droga, jeśli chodzi o gotowanie, to nie będę fałszywie skromna- jestem w tym świetna, ale znudziło mi się wieczne pieczenie biszkoptów <zawsze nasączałam je potem sokami z owoców w puszkach>, i przekładanie masą... chcę coś wyjątkowego, a juz nie raz przekonałam się, że przepisy z internetu nie zawsze są dobre. Właśnie dlatego założyłam ten wątek...

Torty

05 lut 2010 - 19:11:30

Tort Walentynkowy:)
Składniki:
Ciasto:

* 150 g (15 łyżek) maku
* 100 g masła
* 150 g (9 łyżek) cukru
* 1 Cukier wanilinowy 8 g Dr. Oetkera
* 6 jajek
* 70 g zmielonych migdałów
* 20 kropli Aromatu
migdałowego Dr. Oetkera
* 1 łyżeczka Proszku do pieczenia Dr. Oetkera
* 3 łyżki dżemu z czarnej porzeczki

Do dekoracji:

* 2 Polewy gotowe białe
Dr. Oetkera
* 1 Lukier gotowy różowy Dr. Oetkera

Sposób przygotowania:
Tortownicę o średnicy 24 cm posmarować tłuszczem i wyłożyć papierem do pieczenia. Mak wypłukać, zalać wodą, gotować na małym ogniu 25 minut, dobrze odsączyć. Wystudzony mak zemleć na drobnym sicie. Masło utrzeć z cukrem i cukrem wanilinowym. Dodać żółtka, mak, zmielone migdały aromat i proszek do pieczenia. Białka ubić na sztywno, dodać do ciasta, delikatnie wymieszać. Ciasto nałożyć do formy o średnicy 24 cm. Piec 60–70 minut.
Piekarnik gazowy: temp. 150^(o)C (nie powinien być podgrzany)
Piekarnik elektryczny: temp. 150^(o)C (powinien być podgrzany)
Ciasto wystudzić w formie, wyłożyć na drewnianą deskę, oderwać papier, ciasto przekroić poziomo na dwie części. Z papieru wyciąć szablon w kształcie serca. Szablon położyć na górę ciasta, wycinając ostrym nożem serce. Dolne serduszko posmarować dżemem, nałożyć drugie serce. Polewy białe rozpuścić w kąpieli wodnej. Z pierwszej polewy posmarować dokładnie całe ciasto. Z drugiej polewy wycisnąć kontury kwiatków. Płatki kwiatów wypełnić rozpuszczonym w kąpieli wodnej lukrem różowym.



Torty

05 lut 2010 - 19:20:26

Cudo!:D
Właśnie o coś takiego mi chodzi!

zweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 1/5

Torty

05 lut 2010 - 19:25:01

Treść posta została usunięta automatycznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-06 13:57 przez Agatt91.

Torty

05 lut 2010 - 19:27:40

I jeszcze jeden, troszkę łatwiejszy do zrobienia ale równie pyszny.
175 g miękkiej Kasia
200 g cukru
1 łyżka cukru waniliowego
2 łyżki rumu
5 jajek
200 g mąki
50 g mąki ziemniaczanej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
100 g sproszkowanej czekolady
2 polewy czekoladowe
cukrowe pisaki
cukrowa posypka

Kasię utrzyj na pianę. Ucierając, dodaj cukier, cukier waniliowy, rum i jajka jedno po drugim. Mąki wymieszaj z tartymi migdałami, proszkiem do pieczenia i sproszkowaną czekoladą. Dodawaj po łyżce do ucieranej masy. Ciasto przełóż do wysmarowanej Kasia i osypanej mąką formy w kształcie dwóch serc i piecz około 50 minut w 180 st.C. Upieczone ciasto wyjmij z blaszki i odwróć do góry dnem. Gdy ostygnie polej rozpuszczoną w kąpieli wodnej polewą czekoladową i udekoruj cukrowymi pisakami i posypką.

Smacznego!



Torty

05 lut 2010 - 19:28:10

Cytat
Agatt91
ja upiekłam torta na dzien chłopaka :D lubimyy słodycze :)


:)) A pamiętasz może przepis?:))

Torty

05 lut 2010 - 19:30:32

Tort biszkoptowo piankowy z serduszkami
Oddzielić białka od żołtek. Białka ubić na pianę i dodawać stopniowo cukier. Potem dalej miksując dodawać kolejno żółtka. Na koniec dodawać stopniowo mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, na koniec łyżeczkę octu. Piec około 30-40 minut w temperaturze 180 stopni. Wystudzić, przekroić na trzy części.
Jedną część ciasta nasączyć pączem (ja najczęściej mieszam wodę z sokiem z cytryny i odrobiną cukru).
Galaretki rozpuścić w osobnych naczyniach używając połowy podanej na opakowaniu ilości wody (na każdą galaretkę szklanka wody). Galaretkę przeznaczoną do dekoracji rozpuścić w niecałej szklance wody i umieścić w naczyniu dość płaskim tak, aby po zastygnięciu otrzymać galaretkowy blat o grubości około 5-7 mm.

150 ml schłodzonego mleka ubić na piankę, dodać 2 łyżki cukru pudru i ostudzoną, ale jeszcze nie tężejącą zieloną galaretkę. Jeszcze chwilę ubić i szybko (masa szybko zastyga) wylać na przygotowane, nasączone ciasto. Odczekać, aż masa zastygnie i położyć kolejną część ciasta, nasączyć.

150 ml schłodzonego mleka ubić na piankę, dodać dwie łyżki cukru pudru i ostudzoną żółtą galaretkę. Ubić krótko i wylać na ciasto. Odczekać chwilę, aż masa zastygnie, przykryć ostatnią częścią ciasta i nasączyć.

Pozostałe schłodzone mleko ubić na piankę, dodac dwie łyżki cukru pudru i ostudzoną czerwoną galaretkę, wylać na ciasto. Pozostawić do zastygnięcia.

Śmietanę ubić ze śmietan fixem i cukrem pudrem, ozdobić nią wierzch i (ewentualnie) boki tortu.
Z pozostałej czerwonej galaretki przy pomocy
foremek do ciastek wyciąć serduszka (lub inne dowolnie wybrane kształty) i ostrożnie je wyjmując udekorować torcik.

Zdj. frankafirank wielkieżarcie.pl



Torty

05 lut 2010 - 19:34:21

Esbox wydaje mi się, że zdecyduję się na ten twój :D:D
Mam tylko jedno pytanie do tego fragmentu
"150 ml schłodzonego mleka ubić na piankę, dodać 2 łyżki cukru pudru i ostudzoną, ale jeszcze nie tężejącą zieloną galaretkę. Jeszcze chwilę ubić i szybko (masa szybko zastyga) wylać na przygotowane, nasączone ciasto. Odczekać, aż masa zastygnie i położyć kolejną część ciasta, nasączyć." Czy oby na pewno da się ubić zwykłe, zimne mleko?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 19:37 przez Straszna_Ola_w.

Torty

05 lut 2010 - 20:31:47

Przepraszam dopiero teraz zauważyłam, że odpisałaś już daję składniki:

Składniki
Biszkopt:
6 jaj
1 i 1/2 szklanki cukru
1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka octu
(lub własny ulubiony biszkopt, który da się podzielić na trzy części)

Masa:
mleko skondensowane niesłodzone 500ml (dobrze schłodzić)
galaretka kiwi, cytrynowa, wiśniowa (lub inne w trzech różnych kolorach
)
6 łyżek cukru pudru

Dekoracja:
śmietana 30% 200-250 ml
śmietan fix
1-2 łyżki cukru pudru
galaretka wiśniowa (lub o innym smaku
, ale czerwona)

Na zdjęciu torcik o średnicy 28 cm:
Tak więc tu chodzi o to mleko nieskodensowane - nie takie zwykłe - ta masa po zrobieniu jest jak ptasie mleczko Powodzenia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-02-05 20:34 przez esbox.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gotowe biszkopty- czym przełożyć?