Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 7 8 9 -->

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

03 maj 2013 - 18:59:56

2 jajka ,4 szkl mąki , 8 łyżek oleju,2 szk mleka, 2 szk cukru, 2 jajka, 2 łyżki proszku do pieczenia, kakao, można również zrobić jak zebra poł ciasta z kakao a pół bez. Polać czekoladą, zrobić przekadańca mnóstwo pomysłów. na 200 st do piekarnika na ok 1 godz

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

08 maj 2013 - 22:47:53

300 g mąki
150 g masła
150 g cukru
1 jajko
2 łyżeczki cukry waniliowego
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
100 g cukierków m&m

Sposób przygotowania:

Wymieszaj mąkę wraz z sodą i cukrem waniliowym.
Za pomocą miksera utrzyj miękkie masło z cukrem, dodaj jajko, a potem stopniowo dodawaj mąkę.
Ciasto zawiń w przeźroczystą folie i włóż na 5 minut do zamrażarki.
Na blasze do pieczenia połóż arkusz papieru do pieczenia.
Z ciasta formuj małe kuleczki i układaj je na blasze, każdą kulkę lekko spłaszcz i ułóż na niej kilka kolorowych cukierków.
Piecz około 15 minut w temperaturze 180 stopni.

Są bardzo proste i przepyszne :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

10 maj 2013 - 11:50:51

Szybko,to tylko z ciasta kruchego:
- mąka
- śmietana
- 2 -3 żółtka
- masło
- cukier
- proszek do pieczenia

To wszystko dobrze wyrobić na stolnicy,bądź jakimś blacie, rozwałkować i wykrawać nożem, lub szklanką, literatką czymkolwiek- odpowiednie kształty naszych przyszłych ciastek. Blachę wysmarować margaryną,posypać tarką bułką, ewentualnie wyłożyć na blachę papier do pieczenia i na tym układać nasze arcydzieła. Szybko i bezboleśnie,a jakże smacznie.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

12 maj 2013 - 13:03:19

Ja robię dla gości kokosanki i bardzo im smakują.
Przepis :
Czas: ok 45 minut + chłodzenie w lodówce
Ilość porcji: ok 10
Składniki
200 g wiórków kokosowych
50 g masła
3/4 szklanki cukru
3 łyżki mleka (opcjonalnie – patrz przepis)
2 białka
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Polecam ;)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

15 maj 2013 - 17:24:52

Ja podam bardzo łatwy i bardzo szybki przepis...Właśnie robiłam to ciasto i super wyszło.
Marcinek bardzo łatwy i szybki:

Składniki:
12 op. herbatników ( po 50g) ja użyłam herbatników z Biedronki 3 duże opakowania maślanych.

KREM:
1 duża śmietana 18% (400 ml)
1 duża śmietana 30% (400 ml)
1 mała śmietana 36%
sok z cytryny do smaku
1 szklanka cukru pudru

Śmietany połączyć, dodać sok z cytryny, chwilę ubijać. Następnie dodać cukier i ubić na sztywno.
Blachę wyłożyć folią spożywczą. Układać na zmianę herbatniki (4 szt. X 5 szt.) i warstwę kremu. Wierzch posmarować kremem i posypać startymi na tartce herbatnikami i kawą mieloną.
Ciasto jest bardzo pyszne. Polecam:)))))))0

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

25 maj 2013 - 07:56:31

kup:
- ananas w puszcze
- ciasto francuskie

ciasto podziel na małe kwadratay, do kazdego połóż kawałki ananase troche cukru pudru i cynamony zaklei w ciastko, posmaruj roztrzepanym jajkiej i do piekarnika :):):)

zweryfikowana
Posty: 354
Ostrzeżenia: 2/5

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

28 maj 2013 - 12:24:25

zapraszam do siebie, blog powstaje ale sa mega plany :)

http://niebonawidelcu.blogspot.com/

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

29 maj 2013 - 21:19:20

Oczywiście kształt może być inny, ja np. ostatnio zrobiłam je w kształcie rybek :)

http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasteczka-guziki

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

07 cze 2013 - 12:47:35

Sprawdzony przepis na jasne muffiny z czekoladą :)

Wczoraj pieczone :D

http://kotlet.tv/muffinki-z-czekolada

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

07 cze 2013 - 21:09:03

Polecam babeczki musli, pyszne i dietetyczne :) przepis i zdjęcie tutaj: http://vitalia.pl/index.php/mid/118/fid/1480/kalorie/diety/recipe_id/25718
robi się w 20 min, także na szybkensa :D

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

14 cze 2013 - 14:00:45

To ja mam przepis na ciasto w piegi - szybko i łatwo.

Składniki:

- szklanka mąki
- szkalna cukru
- szkalna sypkiego maku
- szklanka białek
- proszek do pieczenia
- śmietana
- margaryna lub masło

Wykonanie:

Margarynę z cukrem utrzeć na masę ( bądź zmiksować mikserem),kiedy będzie gotowe wsypywać powoli i ucierać (miksować) mąkę,proszek do pieczenia, śmietanę i mak i na końcu utrzepane na sztywno białka.Dokładnie zmiksować (utrzeć) ma być jednolita masa.
Na wysmarowaną blaszkę i posypanó tarką bułką,wylać masę, rozłożyć równomiernie i wstawić do piekarnika na 45 minut. Można potem ewentualnie zrobić polewę z kakao,lub posypać cukrem pudrem.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

25 cze 2013 - 10:12:30

Ja często kupuje gotowe ciasto francuskie, kroje na kwadraty, daję np. czekoladę, dżem lub kawałki owoców, lepie w sakiewki/kieszonki(sklejam wszystkie rogi na środku) wkładam do piekarnika na 15min i gotowe, wszystcy się zachwycają :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 10:13 przez czabi7.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

25 cze 2013 - 23:16:26

podzielę się moimi sprawdzonymi i niezawodnymi przepisami:
MUFFINKI

Składniki „suche”:
2 szkl. mąki
3/4 szkl. cukru
1 łyżeczka proszku
1 łyżeczka sody
szczypta soli
ewntualne dodatki
Składniki „mokre”:
1 szkl. mleka lub jogurtu
1/2 szkl. oleju
1 jajo

Nagrzewamy piekarnik do 200 st. Składniki "suche " mieszamy trzepaczką w większej misce, składniki mokre mieszamy w drugiej. Następnie wlewamy "mokre" do suchych i szybko mieszamy. Niezbyt dokładnie (nie ucieramy!!!), Tylko tyle by składniki sie połączyły. Wkładamy do foremek pergaminowych do 2/3 wysokości. Wkładamy do nagrzanego piekarnika (zmniejszamy temperaturę na 175 st.) i pieczemy 15-20 min. do wyrośnięcia i zarumienienia.
Jako dodatek możemy użyć właściwie wszystkiego. Może to być: kakao, kokos, orzechy, owoce świeże (jagodowe) i kandyzowane, starta czekolada.




CIASTKA Z KLEIKU RYŻOWEGO

Składniki:
- 1 paczka kleiku ryżowego,
- 1 kostka margaryny,
- 3 jaja,
- szklanka cukru,
- 5 łyżeczek wiórek kokosowych,
- cukier waniliowy,
- łyżeczka proszku do pieczenia,
- dżem

1. Wszystko wymieszać i wyrobić dokładnie, po czym formować małych kuleczek z dziurką w środku (nie na wylot)
2. piec ok. 20-25 min w 180 stopniach.
3. Po upieczeniu napełniać dziurki dodatkami.
Z dodatków używam najczęściej dżemu, dobre są też z rozpuszczoną wcześniej czekoladą.




CIASTECZKA MAŚLANE

Składniki:
120 g miękkiego masła (margaryna tu się nie nadaje)
3 łyżki cukru pudru
150 g mąki
kilka kropel aromatu


Wszystkie składniki zagnieść, można też utrzeć mikserem. Z ciasta robić kuleczki mniejsze od orzecha włoskiego, kłaść na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, spłaszczać widelcem, nadając jednocześnie wzorek.
Piec około 15 - 20 minut w temperaturze 180ºC.

KOKOSANKI
Składniki:
4 białka
1 szklanka cukru
30 dag kokosu


Białka ubić następnie dodać cukier, pod koniec ubijania dodać kokos. Wszystko wymieszać.
Na natłuszczoną blachę nakładać łyżeczką i formować stożki. Piec około 25 minut w temperaturze 160 - 170 °C.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

12 lip 2013 - 20:58:27

Ja polecam ciasto francuskie (dostepne w supermarketach) dzieląc na kwadraciki badz inne wzory w zaleznosci od wyobrazni, ja czesto robie rozki malutkie badz poduszeczki. Małą łyżkę ugotowanego budyniu do srodka kazdego kwadracika zamykamy np w rożek i odstawiamy na blache. Pieczemy az sie zarumieni delikatnie.

Czasem nadzienie robie z jabłek z cynamonem.
Mozna polac rozpuszczona czekolada lub z cukru pudru zrobic lukier ;) MNIAM ! POLECAM

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

03 wrz 2013 - 17:59:44

Opakowanie ciastek herbatników zmiksuj i dodaj ok pół kostki roztopionej margaryny wymieszaj i wyłóż spód malej tortownicy i do lodówki . w tym czasie zmiksuj dwa serki homogenizowane waniliowe z masłem czekoladowym dodaj łyżkę rozpuszczonej żelatyn i wszystko zmiksuj. wylej masę na spód z lodówki i posyp orzechami pokruszonymi. do lodówki i koniec. Ciacho mega.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tort dla dziecka