Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 7 8 9 -->

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

03 mar 2013 - 12:23:54

ja też na razie robiłam tylko te babeczki ale są pyszne :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

07 mar 2013 - 21:27:46

może bezy?:)
ubić białka aż będą sztywne(przechylamy miskę, i jak nie spadają to jest ok) dodajemy 1/4szklanki cukru na jedno białko (czyli na 4 białka szklanka cukru) do piekarnika na ok 80stopni na 50 minut a potem otworzyć drzwiczki trochę i niech się suszą. zależy od wielkości, jak są całkowicie kruche to jest ok :) małe beziki robiłam 2h a takie większe wielkosci łyzki stołowej-3

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

13 mar 2013 - 20:19:12

najlepiej ciastka musli z miodem i żurawiną - smacznie i zdrowo

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

14 mar 2013 - 20:50:32

Przepis na muffiny

Czas: ok. 30 minut
Ilość porcji: 12 babeczek

Składniki

2 szklanki mąki
2/3 szklanki cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka cukru z wanilią lub troszkę aromatu
1 szklanka mleka
80-90 g oleju lub roztopione masło tj. ok. 1/3 szkl.
2 jajka


Krok 1.

Przygotowanie zaczynam od wrzucenia do miski suchych składników (maka, cukier, proszek, cukier waniliowy) a potem dodaję mokre (olej lub masło, mleko i jaja).

Krok 2.

Mieszam wszystko łyżką. Można dodać co się lubi, maliny, rodzynki, pokruszoną czekoladę, brzoskwinie, banany itd.

Krok 3.

Nakładam do formy wyłożonej papierkami (najlepiej jak ciasta będzie do 2/3 wysokości) i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 25 minut.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

15 mar 2013 - 08:10:13

z ciasta francuskiego z kawałkiem banana i kostką czekolady w środku, zawinąć w kwadracik, posmarować żółtkiem i zapiec;) pychotka. zawsze wychodzą i szybkie są!

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

15 mar 2013 - 21:51:35

zapraszam do siebie na szafowego bloga, tam kilka przepisów na pyszne ciasteczka:)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

19 mar 2013 - 13:22:54

Babeczki są najlepsze :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

21 mar 2013 - 17:56:44

szybkie?
ja mam przepis na szybkie, smaczne a do tego zdrowe!
Ciasteczka owsiane z bananami ( lub jabłkami jak kto woli)

-mieszasz jednego rozgniecionego banana z połową szklanki płatków owsianych i jednym jajkiem, opcjonalnie można dodać odrobinkę mlek lub jogurtu.
Takie placuszki smażysz na patelni bez tłuszczu - sa naprawdę pyszne:)
Ja dodałam do nich ostatnio rodzynki i posiekane orzechy - ta wersja jest najlepsza!!


Na moim blogu znajdziesz inne przepisy na desery i nie tylko :)
http://waniliowapistacja.blogspot.dk/

Cytat
nietoperz82
z ciasta francuskiego z kawałkiem banana i kostką czekolady w środku, zawinąć w kwadracik, posmarować żółtkiem i zapiec;) pychotka. zawsze wychodzą i szybkie są!


uwielbiam przeróżne ciastka robione z ciasta francuskiego! sa rewelacyjne i zawsze się udają ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-21 17:59 przez aagacia.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

21 mar 2013 - 22:23:49

ja polecam cupcake'i z serkiem philadelfia, szybkie i pyszne i maślano-czekoladowe Millies Cookies-

przepisy na moim blogu http://cookiesdoughnutscakes.blogspot.com/

Zapraszam serdecznie bo dopiero zaczynam a myślę, nieskromnie, że piec potrafie i szczerze polecam moje przepisy ;))) smacznego xd


A oto i one :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-21 22:29 przez agape.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

24 mar 2013 - 15:06:48

Szatany. Nie mogę się teraz zdecydować ;)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

25 mar 2013 - 13:41:54

A może domowe pieguski?

Składniki na 15 - 18 sztukzły/u]
250 g gorzkiej czekolady, połamanej na małe kawałki (w porcjach 100 g + 100 g + 50 g)
100 g mlecznej czekolady, połamanej na małe kawałki
75 g jasnego cukru muscovado
85 g miękkiego masła
100 g masła orzechowego (typu 'crunchy';)
1 jajko
pół łyżeczki ekstraktu z wanilii
100 g mąki pszennej
1/3 łyżeczki proszku do pieczenia
1/3 łyżeczki sody oczyszczonej
100 g dużych solonych fistaszków

W kąpieli wodnej rozpuścić 100 g połamanej gorzkiej czekolady. Wymieszać, wsypać do niej cukier, dodać masło, masło orzechowe, jajko, wanilię i dobrze wymieszać. Wsypać mąkę, sodę, proszek, połamaną mleczną czekoladę, kolejne 100 g połamanej gorzkiej czekolady i fistaszki. Wymieszać.

Na blachę wykładać porządną czubatą łyżkę masy, spłaszczyć lekko. Pomiędzy kolejnymi ciasteczkami zostawiać dużo miejsca. Mają być bardzo duże, a ponadto mocno się rozlewają na boki podczas pieczenia. Pozostałe 50 g czekolady powtykać w ciastka.

Piec około 10 - 12 minut w temperaturze 180ºC, aż na obrzeżach będą delikatnie ciemniejsze. Nie ściągać z blachy od razu (będą bardzo miękkie), poczekać aż stwardnieją, około 5 minut. Studzić na kratce.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

25 mar 2013 - 21:00:55

Piekarnia Halina , najlepiej z samego rana bo świeże,kupić włączyć film i zjeść,tanio i szybko ;);) na pewno nie wyjdzie zakalec czy cos ;D

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

03 kwi 2013 - 07:02:50

Mam przepis na super ciasto :) tylko, że nie jest szybkie do zrobienia :) ale efekt murowany zwłaszcza jeśli ktoś lubi chałwę i czekoladę :) jeżeli któraś by chciała czekam na wiadomości.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

22 kwi 2013 - 18:08:41

babeczki z pudełka:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepisy kuchni afrykańskiej