Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

17 wrz 2013 - 17:56:57

Ciasto z widelca
4 jaja
1 szkl. cukru
3/4 szkl. śmietany
3/4 szkl. oleju
3 szkl. mąki
3 łyżeczki proszku
To wszystko rozbijamy widelcem dodając składniki w kolejności jak napisane.
Ciasto wylewamy na blachę i dajemy dowolne owoce, ja dawałam śliwki na wierzch kruszonka
Kruszonka:
1 łyżka margaryny, 1 łyżka smalcu lub 2 łyżki margaryny 3 łyżki cukru i 5 łyżek mąki.
Ciasto pieczemy ok 50 min w 180 C.

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

19 wrz 2013 - 17:12:19

czy ktoras wie oraz ma przepis na LENIWCA:)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

20 wrz 2013 - 21:27:57

Przepyszna szarlotka.Szybko i tanio. POLECAM!!!

SZARLOTKA

20 dkg mąki,
½ kostki margaryny,
1/3 szklanki cukru pudru,
1 łyżeczka czubata proszku do pieczenia,
1 łyżeczka śmietany,
2 żółtka.
Wszystkie składniki posiekać i lekko zagnieść ( długie zagniatanie spowoduje, iż ciasto będzie twarde).
Ciasto rozwałkować, wyłożyć na brytfankę, posmarowaną margaryną i posypaną bułką tartą .
Na ciasto wyłożyć starte jabłka, około 4 sztuk (ja trę jabłka bezpośrednio na ciasto)
Do białek dodać ½ szklanki cukru, ubić sztywną pianę.
Pianę wyłożyć na jabłka.
Wstawić do rozgrzanego piekarnika na 45 minut. Piec w temperaturze 215oC.
Najlepiej zrobić z 2 porcji.
SMACZNEGO

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

29 paź 2013 - 13:05:59

wejdz na WSZYSTKO O KUCHNI. PL ;)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

17 lis 2013 - 22:09:42

http://www.mojewypieki.com/przepis/chrupiace-owsiane-ciasteczka daj pół szklanki cukru, bo wychodza mega słodkie. Są przepyszne!

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

23 lis 2013 - 11:45:35

Ten przepis srawdzi sie gdy albo nie chcesz spedzac 2 godzin w kuchni albo nagle dowiedzialas sie ze bedziesz miala gosci;D
potrezebne jest:
1. ciasto francuskie
2.troche masla
3.kakao (takie na mleko)
maslo mieszamy z kakaem i smarujemy ciato . Ptem zawijamy np. w rulonik kroimy na centymetrowe paski ,wykladamy na blaszke i na 15 minut do piekarnika;D

Moj chlopak zazwyczaj wybredza a te ciasteczka mu posmakowaly wiec warto sprobowac sa naprawde dobre;D
polecam!

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

04 lut 2014 - 21:21:06

PYSZNE CIASTECZKA PIWOSZKI
4 szklanki mąki
25 dkg masła
25 dkg margaryny( może być sama margaryna)
1 szklanka piwa
mąkę przesiać( będzie pulchniejsza) dodać masło i margarynę, posiekać nożem lub siekaczką na kruszonkę,zrobić kopczyk i do środka wlać piwo, delikatnie od środka najlepiej nożem wmieszać piwo w mąkę z tłuszczem, zagnieść ciasto, aż będzie świecące i gładkie(10minut)
Ciasto wstawić na minimum 1 godzinę do lodówki( zdarzało mi się zarabiać ciasto jednego dnia a piec ciasteczka dopiero następnego dnia.
Po wyjęciu ciasta z lodówki rozwałkować na placki około 4mm grubości i można robić ciasteczka. Ja robię rogaliki nadziewane marmoladą lub powidłami, kopertki( wycinam kwadraty tak6x6 cm na środku kładę konfiturę, rogi zaginam do środka i sklejam, mogą to być rurki(trzeba pamiętać aby zaklejać końce bo powidełka w trakcie pieczenia wyciekną) mogą być normalne ciasteczka wycinane foremkami i później lukrowane.
Z podanej ilości mąki wychodzą 4 blaszki ciastek
Ciasteczka po uformowaniu posmarować roztrzepanym jajkiem
Piec w piekarniku z termoobiegiem w temperaturze 200stopni 15-20 minut
PYSZNE

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

06 mar 2014 - 19:31:10

A ja na pewno je spalę ;D

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

06 mar 2014 - 21:36:39

http://www.czekolada-utkane.pl/2014/02/walentynkowe-kruche-ciasteczka-kakaowe.html


Zrobiłam te ciasteczka na Walentynki, wyszły PRZEPYSZNE i każdy chwalił :)
Bardzo łatwe do zrobienia, nie tylko w kształcie serduszek i z lukrem lub bez. Choć osobiście polecam z lukrem - są smaczniejsze :)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

11 mar 2014 - 12:46:12

Ciasto francuskie(BIEDRONKA) -kroimy w szachownice,na kazdym kawałku układamy cząsteczkę czekolady i plasterek banana,zlepiamy rogi i wkł.do piekarnika na 10-15minut!!!szybkie i pyszne!polecam;)

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

19 mar 2014 - 12:49:49

zapraszam do mnie na bloga

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

28 mar 2014 - 08:14:10

Alternatywa dla ciastek: pralinki bakaliowe.
Słodkie ale bez cukru ;)

garść daktyli/moreli/rodzynek/śliwek suszonych
garść orzechów/wiórków kokosowych/migdałów
łyżka wody, aromaty, pokruszone wafle suche
blendujemy
powstaje kleista masa, z której robimy kuleczki
obtaczamy je np. w wiórkach kokosowych czy kakao

i zajadamy :)

http://4.bp.blogspot.com/-j4yuRV7TChA/UTW4mqJaZeI/AAAAAAAABzs/gOmU6rY1RiQ/s1600/_MG_4940.jpg

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

31 mar 2014 - 15:30:29

Ja często robię najszybsze i najzdrowsze ciastka na świecie czyli płatki owsiane błyskawiczne + bakalie + rozgnieciony banan. To wszystko mieszam, formuję w małe kulki i wrzucam do piekarnika na 15 min. Pyszne i zdrowe!

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)

11 kwi 2014 - 10:46:08

Najszybsze ciastka i dobre można zrobić z ciasta jakie sią robi na kruche,tzn :

- mąka - 0,50
- śmietana- 1 mały kubek
- masło- 1/2 paczki - roztopić
- proszek do pieczenia - 1/2 małej łyżeczki
- jajka - 3 same żółtka
- cukier 4 łyżki stołowe

Na stolnicę wysypać mąkę,zrobić w środku dziurę wbić żółtka,wlać śmietanę,wyrobić,dołożyć roztopione przestudzone masło,wsypać proszek do pieczenia,cukier i wszystko dobrze wyrobić,tak aby ciasto odchodziło od dłoni.Rozwałkować tylko nie za cieńko i szklanką wykrawać kółka,bądź wycinać nożem wzorki jakie chcemy.Każde z wykrojonych ciastek można posmarować na wierzchu białkiem.Można także posypać wierzch czym się chce np kolorowymi drobnymi cukiereczkami (groszkiem)bądź na niektóre ułożyć maleńkie kawałeczki czekolady. Na blachę posmarowaną margaryną i posypaną tartą bułką układać ciastka. Ewentualnie do blachy włożyć papier przeznaczony do piedzenia i na to układać wykrojone ciastka. Smacznego.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciasto dla leniuchów:)