Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

32 minut temu

sprawdzony stomatolog

36 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej,jeśli ktoś ma przepis na pyszne ciasto to zapraszam....:D

Rafaello
2 duże paczki (koniecznie!!!!!)Super Krakersów LAJKONIK
200 g wiórek kokosowych
1 opakowanie cukru waniliowego
1/2 l mleka
250 g masła roślinnego
3/4 szklanki cukru
2 żółtka
2 płaskie łyżki mąki pszennej
2 czubate łyżki budyniu kokosowego lub waniliowego

1. Żółtka utrzeć z cukrem waniliowym i 1/2 szklanki cukru. Dodać mąkę, budyń i 1/2 szklanki mleka. Wszystko razem zmiksować.
2. Pozostałe mleko zagotować z resztą cukru, dodać przygotowaną masę. Gotować do konsystencji budyniu. Wystudzić.
3. Zmiksować masło, stopniowo dodawać wystudzony budyń. Dodać 3/4 porcji wiórek kokosowych i wymieszać.
4. Następnie na dnie formy ułożyć krakersy, na nie wyłożyć 1/3 porcji masy, na to znów krakersy, następną porcję masy, znów krakersy i ostatnią warstwę tworzy masa. Wierch posypać resztą wiórek kokosowych i wstawić do lodówki na 3 godziny. :)
5. NIE MA PRAWA SIĘ NIE UDAĆ :) Trzeba tylko pamiętać, aby były to krakersy LAJKONIK, bo inne za bardzo wchłaniają wilgoć i placek robi się "papkowaty".

Smacznego....!!!

jutro zrobię ;d

Cytat
Idka19
jutro zrobię ;d

Koniecznie daj znać czy Ci smakowało...:)

Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2 i 1/2 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 16:47 przez Iducha.

Co jest dziewczyny?Nie macie przepisów na pyszne ciasta?

ja mam :)
bardzo słodkie ciasto, najlepiej smakuje po dniu,
nazwy nie znam ;p

ciasto:
4 szklanki mąki
1 margaryna Palma
1 masło
2 łyżki proszku do pieczenia
6 żółtek

beza:
1.5 szklanki cukru + cukier waniliowy - miksujemy aż będzie sztywna ;)

masa:
puszka mleka skondensowanego słodzonego w puszce - gotujemy przez 3 godziny, po lekkim ostygnięciu mieszamy z 1 kostką masła

Urobić ciasto i podzielić na 3 równe części. Na każdą z nich nałożyć warstwę bezy, posypać 10dkg płatków migdałów. Piec osobno- każdą około 20minut w 190st C.
Gdy wszystkie będą już gotowe składamy w całość, na najniższą i środkową warstwę wylewamy masę z mleka sk.



[nie wiem czy zrozumiale to napisałam. ;)]
Smacznego :-)

Cytat
Iducha
Pianka....

3 galaretki,najlepiej wiśniowe i z Gellwe
Puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
Galaretki rozpuścić w 2\5 szkl.wody-przestudzić
Do przestudzonych galaretek wlewać powoli mleko cały czas miksować aż zrobi się taka piana,następnie do formy i do lodówki..Smacznego!

2/5 szklanki wody? to ile mniej niz polowe? Rozpuszcza sie w tym 3 galaretki? A moze 2 i 1/2 szkl?

Galaretki rozpuszczamy w 2 i 1/2 szkl.wody...
Już poprawiam w przepisie jeśli to takie niezrozumiałe....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 16:46 przez Iducha.

Cytat
zolte
ja mam :)
bardzo słodkie ciasto, najlepiej smakuje po dniu,
nazwy nie znam ;p

ciasto:
4 szklanki mąki
1 margaryna Palma
1 masło
2 łyżki proszku do pieczenia
6 żółtek

beza:
1.5 szklanki cukru + cukier waniliowy - miksujemy aż będzie sztywna ;)

masa:
puszka mleka skondensowanego słodzonego w puszce - gotujemy przez 3 godziny, po lekkim ostygnięciu mieszamy z 1 kostką masła

Urobić ciasto i podzielić na 3 równe części. Na każdą z nich nałożyć warstwę bezy, posypać 10dkg płatków migdałów. Piec osobno- każdą około 20minut w 190st C.
Gdy wszystkie będą już gotowe składamy w całość, na najniższą i środkową warstwę wylewamy masę z mleka sk.



[nie wiem czy zrozumiale to napisałam. ;)]
Smacznego :-)

Hmmm...Szczerze ,to nie mogę się połapać o co tu chodzi...

Może to nie ciasto ale dam sprawdzony przepis na bułeczki słodkie z budyniem, takie jak w sklepie

Składniki:
Około 50 dkg mąki
3 dkg drożdzy
1/4l śmietanki
6 dkg cukru
5 dkg margaryny
3 żółtka
skórka cytrynowa
sól
tłuszcz do wysmarowania blachy lub papier do pieczenia
1/2 jajka do smarowania bułeczek
budyń waniliowy (najlepszy, ale jak ktoś woli inny to można inny)
mleko do budyniu
Przygotowanie
Mąkę przesiać do miski. Drożdze rozetrzeć w garnuszku z cukrem, dodać śmietankę, 25 dkg mąki, wymieszać, przykryć i postawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Zóltka osobno rozetrzeć z cukrem na pulchną masę. Stopić tłuszcz. Gdy ciasto 2-krotnie zwiększy swoją objętość, wlać do miski z mąką,dodać żółtka z cukrem, posolić, zarobić ciasto. Wyrabiać tak aby weszło jak najwięcej powietrza. Gdy ciasto jest gotowe, wlewać stopniowo tłuszcz, ciągle wyrabiając, dodać skórkę cytrynową. Po zakończeniu wyrabiania obrać miskę z ciasta, wyrównać, ciasto przykryć i odstawić do ciepłego miejsca. Gdy ciasto zwiększy swoją objętość (o100%), szeroką blachę posmarować tłuszczem, opruszyć mąką albo położyć papier. Formować małe, okrągłe bułeczki, układać na blaszce, zostawić w ciepłym miejscu aby wyrosły, gdy urosną posmarować rozmąconym jajkiem, zrobić łyżką wgłębienie, nałożyć budyń. Piec w dobrze rozgrzanym piekarniku na złoty kolor około 20-25 minut.
Nie martwcie się że ciasto się nie klei do rąk. Ono takie musi być, Dla upartych-zagniatajcie ciasto ręką, najlepiej wilgotną. Dla mniej cierpliwych-róbcie to łyżką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-20 19:54 przez laura156.

Brzmi smacznie-dzięki....:-)

ja mam przepis na pyszny deser

-chleb tostowy
-masło
-krem czekoladowy-nutella
-banan

rozgniatamy banana . bierzemy dwa kawałki chleba , smarujemy masłem i kremem czekoladowym.na to nakładamy banana.składamy chleb jak na tosty.na patelni rozgrzewamy masło.kładziemy tosty i podsmażamy.zeby sie zarumienily .pycha :)

Cytat
Iducha
Cytat
Idka19
jutro zrobię ;d

Koniecznie daj znać czy Ci smakowało...:)
robiłam je juz kilkakrotnie :) jest przepyszne!!!!

polecam stronę z przepisami robiłam parę rzeczy i naprawdę wychodzą http://www.kwestiasmaku.com/!!!!!!!!! każdy coś znajdzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-02-21 10:14 przez mala11.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przepis na szybkie ciastka i dobre;)