Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:28:10

No to ja mam przepis na szyszki czekoladowe(banalne w wykonaniu)
Składniki:
*2 batony mars
*50g masła(1/4 kostki masła)
*1 szklanka płatków kukurydzanych
Wykonanie:
Roztopić batony i masło w garnku aż powstanie jednolita masa. Wsypać płatki kukurydzane i dokładnie to wymieszać. Powstanie bardzo gęsta masa. Następnie masę przekładać łyżką do papilotek i wstawić do lodówki na godzinkę ; )
Smacznego!

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 14:30:25

Cytat
justagel
Cytat
Raisaa
Cytat
ewka-mac
Ciasteczka owsianezły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, wodą i kakao. Dodać całą torebkę płatków owianych górskich i chwilę jeszcze trzymać na wolnym ogniu mieszając. Przestudzić lekko i formować kulki.
Blok czekoladowyzły/color]
1,5 kostki margaryny rozpuścić z 1 szklanką cukru, 3/4 szklanki wody i kakao. Gdy wszystko dobrze się rozpuści odstawić do ostygnięcia. Dodać mleko w proszku, połamane herbatniki, orzechy, rodzynki itp. Wymieszać i wyłożyć do formy wyłożonej folią spożywczą. Do lodówki
SMACZNEGO :)

no własnie mnie interesują przepisy na domową " czekolade" ??? z mlekiem w proszku , z dzieciństwa mi smak chodzi po głowie, ale nigdy nie robiłam ...ma ktoś jakies przepisy ???

ja mam w domu taki przepis ale na internecie jest baardzo dużo :) poszukaj pod czekolada domowa - ten smak z dzieciństwa ja dodaje do ncih ryż preparowany albo ciasteczka "be be" a na góre ozdabiam m&msami :)


wiem, ze w inter jest duzo, ja szukam sprawdzonego ;)

dlatego poczekam jak wrócisz do domu ;) OK ? !

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:20:05

Cytat
alusia23
Cytat
justynka_86_
polecam gotowe ciasto francuskie z biedronki koszt ok 2,90 i marmolade koszt ok 3 zł. piecze sie ok 10-12 minut, a jakie ciastka pyszne


uwielbiam ciastka francuskie ale ciasto robie sama :)
czasochłonne jest robienie tego ciasta samemu:)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:26:00

Cytat
Konto usunięte
TIRAMISSU
Składniki
40dag sera białego ,
szklanka smietany,
1czekolada mleczna,
2żółtka,
pół szklanki cukru pudru,
6 ciastek do dekoracji(najlepsze waflowe rurki)


Ser zemleć 2 razy . Żółtka utrzec z polową cukru pudru dodawac stopniowo ser. Polowe czekolady roztopic w kapieli wodnej z 2 łyzkami smietany. reszte smietany ubic z reszta cukru pudru na sztywno dodac ostudzona czekolade. Smietane delikatnie wymieszac z utartym serem (smietane dodajemy do sera nie odwrotnie bo straci puszystosc!)dodac pokrojoną w kostke czekolade wymieszac. Wlewać porcjami do pucharkow ozdobic waflowa rurka. Schładzac najlepiej cała noc . Smacznego!

jakaś prosta wersja na tiramisu... bo oryginalne ma całkiem inny skład

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:29:03

Placuszki z serka homo

300 g serka homogenizowanego (u nas waniliowy)
1 szklanka mąki
3 jajka
szczypta soli
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia


Mąkę i proszek mieszam. Żółtka oddzielam od białek, wrzucam do mąki, a białka ubijam trochę z odrobiną soli. Dodaję serek do mąki i mieszam wszystko dokładnie. Następnie dokładam pianę i delikatnie mieszam by piana się nie rozpadła.
Kładę placki łyżką na rozgrzany na patelni tłuszcz. Smażę na rumiano z obu stron. Placki są dość delikatne, przy przewracaniu pod placek wsuwam łopatkę, a wierzch przytrzymuję widelcem.

zweryfikowana
Posty: 1.148
Ostrzeżenia: 1/5

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:32:18

Ja ostatnio robiłam ptasie mleczko, ale nie chce mi się podawać przepisu możecie zajrzeć: Przepis na ptasie mleczko

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:33:53

PRZEPIS NA CZEKOLADE !!!!!!!!!!!!!!! NAPRAWDE POLECAM :) MNIAM

W KOLEJNOSCI DODAJEMY:
1. W RONDELKU NA MAŁYM OGNIU ROZPAPIAMY 1/2 KOSTKI 'KASI' (PALMA)
2. DODAJEMY 3/4 SZKLANKI MLEKA I MIESZAMY CALY CZAS
3. DODAJEMY 1,5 SZKLANKI CUKRU PUDRU
4. DODAJEMY CALĄ PACZKE MLEKA GRANULOWANEGO W PROSZKU (W KAZDYM SPOZYWCZYM POWINNO BYC, 4ZL)
5. 2 ŁYZECZKI KAKAO ALE TAKIEGO GORZKIEGO A NIE JAKIEGOS NESQIUKA :p
6. NA KONIEC JESZCZE TROCHE MLEKA 1/4 SZKLANKI. MOZNA TEZ DORZUCIC RODZYNKI, ORZECHY, BISZKOPTY WEDLUG UZNANIA

CALY CZAS MIESZAMY, AZ WYJDZIE JEDNOLITA MASA, WSZYSTKO NA MALYM OGNIU. NASTEPNIE PLYNNA GORACA CZEKOLADE PRZELEJCIE DO JAKIEGOS PÓŁMISKA I DO LODOWKI BY SIE WCHLODZILA. DUZO JEJ WYCHODZI WIEC CALA RODZINKA SIE NAJE:) SMACZNEGO. NAPRAWDE PYCHA !!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 16:34 przez Dont_Call_Me_Baby.

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:34:13

ja robie coś takiego :
herbatniki układam do foremki ;p gotuje kasze manne ostudzam dodaje masło, żółtka i miksuje. powstaje pyszny krem :)
daje o na herbatniki póżniej zajewam galaretka:) przeważnie daje truskawkową lub pomaranczowa:)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:34:27

Cytat
Dominikaaa1989
CHATKA PUCHATKA :D MNIAM :D

Składniki
1kg białego sera
20dkg cukru pudru
3-4 żółtka
cukier waniliowy
2-3 łyżki kakao
1 kostka masła
5paczek herbatników

PROSTY PRRZEPIS BEZ PIECZENIA!!!
Utrzeć cukier,masło,dodać żółtka i cukier waniliowy,dodać zmielony ser,wymieszać.Rozdzielić na dwie części
,do jednej dodać kakao.

Układanie chatki:kładziemy sreberko(folię aluminiową),na nią trzy rzędy herbatników w następujący sposób:
###
###
###
###
każdy # to herbatnik :),w zależnośći od tego jak długą chcemy chatkę może to być dłuuuugie,ale zawsze 3 herbatniki koło siebie.
Ułożone herbatniki smarujemy jasną częścią sera,i na każdy herbetnik kładziemy następny.Powstaje pas z serem w środku.
Z kolei bierzemy ciemny ser i kładziemy grubą jego warstwę na środkowy rząd herbetników.Teraz będzie potrzebna jedna osoba do pomocy.
Podnosimy folię po bokach unosząc do góry 2 boczne rzędy herbatników,aż ich krańce zetkną się u góry.Powstaje coś na wzór podłużnego trójkąta.Pozostawic w chłodnym miejscu aż zastygnie.
Pycha!!!!
też to robię, pyycha :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-06 16:36 przez monia91l.

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:36:16

same pyszności! podbijam;)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:37:33

albo jeszcze mi sie przypomniało ;p
kasza manna, serek biały , żółtka cukier i mleko ;p
robimy z tego gęsta mase i formujemy z tego placuszki i na maśle smażymy :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 16:59:45

Cytat
rozowepapucie
na słodkie? najsłodszy i najszybszy przepis: puszka masy kajmakowej i kilka torebeczek ryżu preparowanego - miesza sie i formuje kulki, wrzucasz na 15 min do lodowki i gotowe lub wafle z ta sama masa. jest pyszna ;D


moja mama takie robi. nazywa to szyszkami:) słodziutkie

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:01:04

up !!! :)

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:01:54

oo na krówki :d prosze o przepis

Słodkie przekąski. Przepisy

06 paź 2010 - 17:04:30

Cytat
rozowepapucie
na słodkie? najsłodszy i najszybszy przepis: puszka masy kajmakowej i kilka torebeczek ryżu preparowanego - miesza sie i formuje kulki, wrzucasz na 15 min do lodowki i gotowe lub wafle z ta sama masa. jest pyszna ;D

z ryżem- mmmmm zjadlabym juz teraz!

ja robilam jeszcze ryz preparowany wrzuca sie w roztopione na ogniu krówki 0 niebo w gebie! :D

podbijajcie prosze : http://forum.szafa.pl/16/2447962/2448589/_subject_.html#msg-2448589

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dobre pierogi