Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
Pira
Mnie strasznie coś takiego wkurza jeżeli chodzi o komentarze. Nie mówię o szafie, ale o innym portalu, gdzie jeżeli wystawie np komentarz neutralny w ramach "podziękowania" dostane negatyw. Jak wystawie negatyw dostaje to samo. Tak mnie to denerwuje, że nie można być szczerym w ocenie, że gdy coś mi nie odpowiada, a nie ma możliwości zwrotu to nie wystawiam komentarza w ogóle...

A co do wątku zachowała się po prostu chamsko. Przeczytałam jej komentarz i ten, który Ty jej napisałaś. Bardzo nieprofesjonalna.

Również uważam,że komentarze odwetowe są zwyczajnie chore.
Nie powinno tak być i takie "złośliwe odwety" powinny być usuwane.
One nie pozwalają drugiej stronie na obiektywizm i szczerość w ocenie.
Większość ludzi zachowuje się podobnie-woli nie wystawiać "złej" opinii w ogóle,niż otrzymać "za darmo" negatyw.
I jak tu się sugerować komentarzami?

Ta cała Grazia.. ma jakis problem psychiczny. Jak można w tak chamski sposób, bez żadnej podstawy wystawić kupujący negatywny komentarz, i to po tym, jak sprzedała towar niezgodny ze zdjeciem. Kupująca zamiast neutralnego komentarza (za towar niezgodny z opisem) wystawiła sliczna laurkę, Grazia- w"podzięce" - wstętny negatyw! Jesli Administracja tu nie zareaguje to będzie skandal!

Autorko daj znac jak administracja sie ustosunkowała bo ciekawi mnie jak rozwiążą ten problem

Sprzedająca sama zrobiła sobie taką antyreklamęzły, ze już gorszej nie mogła.
Arogancja nie popłaca!nie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-16 13:15 przez aster.

Dziesięć dni temu otrzymałam od Administracji odpowiedź, iż moja oponentka złożyła wyjaśnienia i oni nie znajdują podstaw, by usunąć negatywny komentarz.

No ludzie! Dostałam towar niepodobny do wystawionego, Sprzedająca w rozmowie zrobiła ze mnie wariatkę nieznającą się na kolorach i w ogóle szukającą dziury w całym. O sposobie, w jaki się do mnie zwracała wolę jak najszybciej zapomnieć.Obracając kota ogonem wystawiła mi niepochlebny komentarz (choć nie zrobiłam jej niczego złego) i to ma być uczciwe?

Zasugerowano mi przesłanie linka do naszej prv konwersacji (byłam pewna, że jest on dostępny moderatorom serwisu), wysłałam więc i ...nic się nie dzieje. Sytuacja jest co najmniej dziwna. Czyżby wspierano tu osoby nieuczciwe i pozbawione kultury? To psuje relacje i niszczy zaufanie do portalu. Do tej pory Szafa była dla mnie miejscem zrzeszającym przemiłe osoby, z którymi świetnie robiło się interesy. Administracji powinno raczej zależeć, aby tak pozostało. :(

Cytat
Kasik74
Dziesięć dni temu otrzymałam od Administracji odpowiedź, iż moja oponentka złożyła wyjaśnienia i oni nie znajdują podstaw, by usunąć negatywny komentarz.

No ludzie! Dostałam towar niepodobny do wystawionego, Sprzedająca w rozmowie zrobiła ze mnie wariatkę nieznającą się na kolorach i w ogóle szukającą dziury w całym. O sposobie, w jaki się do mnie zwracała wolę jak najszybciej zapomnieć.Obracając kota ogonem wystawiła mi niepochlebny komentarz (choć nie zrobiłam jej niczego złego) i to ma być uczciwe?

Zasugerowano mi przesłanie linka do naszej prv konwersacji (byłam pewna, że jest on dostępny moderatorom serwisu), wysłałam więc i ...nic się nie dzieje. Sytuacja jest co najmniej dziwna. Czyżby wspierano tu osoby nieuczciwe i pozbawione kultury? To psuje relacje i niszczy zaufanie do portalu. Do tej pory Szafa była dla mnie miejscem zrzeszającym przemiłe osoby, z którymi świetnie robiło się interesy. Administracji powinno raczej zależeć, aby tak pozostało. :(

Zgadzam się w 100%!!!
Jestem w otoczeniu chwalona za poczucie sprawiedliwości, przez wiele lat zyskałam opinię osoby o duzym poczuciu sprawiedliwości- a to, jak zostałaś potraktowana przez sprzedawcę a następnie przez Administrację Szafy URĄGA sprawiedliwości. Mam dokładnie takie same wrażenie wątpliwości co Ty.
Myślę, ze decyzję wydała pojedyncza osoba, która nie zapoznała się dokładnie ze sprawą, innego wytłumaczenia nie ma (bo nie chcę wysuwać podejrzeń, które mogłyby sie wydac niektórym niegrzeczne...)

Dostałaś towar niepodobny do wystawionego, a mimo to wystawiasz taki pozytyw:

"Udana transakcja. Szybka wysyłka, towar zgodny z oczekiwaniami. Serdecznie polecam Sprzedającą :)

Dobrze się czujesz? Nie dziwię się, że nie chcą Ci usunąć negatywa.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-27 11:44 przez MrsJoker.

Cytat
MrsJoker
Dostałaś towar niepodobny do wystawionego, a mimo to wystawiasz taki pozytyw:

"Udana transakcja. Szybka wysyłka, towar zgodny z oczekiwaniami. Serdecznie polecam Sprzedającą :)

Dobrze się czujesz?

Kupująca chciała być mimo wszystko miła, bywają osoby, które nawet źle potraktowane nie odpłacają chamstwem. (wiem cos o tym, sama tak często postępuję).
Jeśli jednak druga strona i na taki gest odpowiada chamstwem, jest po prostu przykro. Niektórzy nie doceniają grzeczności i miłego gestu wykonanego w ich stronę, bo agresję mają już zakodowaną jako jedyną metodę porozumiewania się.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Wystawiłaś nieuczciwy komentarz temu sprzedawcy, zachęcasz w nim do kupowania. Uważam, że powinnaś starać się o anulowanie tego komentarza i wystawienie ponownego zgodnie ze stanem faktycznym.

A prywatną korespondencję, to powinnaś już wcześniej przesłać, gdy zakładałaś sprawę o spór, a teraz trzeba będzie znowu czekać.

Dziwne jest też dla mnie, że ten sprzedawca sam nie dążył do usunięcia tego negatywa, którego dał, no ale co ja tam wiem.

Cytat
aster
...
Jeśli jednak druga strona i na taki gest odpowiada chamstwem, jest po prostu przykro. ...

Aster, przykro jak przykro, ale ten kijek jak zwykle jest o dwu końcach, bo jak to czytać ta firma leje na klientów normalnie i tyle, ot ma ich w tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-27 11:54 przez malmie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 327

typowe komentarze odwetowe można zgłaszać administracji przez formularz w zakładce POMOC. Takie komentarze są usuwane.

No to administracja sie nie popisała :/

Cytat
malmie
...
Dziwne jest też dla mnie, że ten sprzedawca sam nie dążył do usunięcia tego negatywa, którego dał, no ale co ja tam wiem.

Dziwne?
Przecież aprzedająca właśnie wystawiła taki wstrętny komentarz "W podziękowaniu" za sympatyczny komentarz od Kasik.
Chronologia:
1.Grazia sprzedała szafowiczce Kasik towar niezgodny z opisem
2. Kasik MIMO TO wystawiła jej pozytywny komentarz:* (to był błąd!)
3. Graziawystawiła " w podziekowaniu" negatywny, pełen oskarżeń i zarzutów, komentarzzły.

A Administracja osądziła, ze tak jest OK,cóz, można spóścic na to już tylko zasłone milczenia??

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

@aster właśnie dziwne, że sprzedawca tak postąpił. Dlaczego ten komentarz sugeruje, że mogła być chęć zwrotu po upływie terminu 14 dni ? O co to w końcu biega i jaka znowu "zasłona milczenia" ? Autorka ma dostarczyć linka do prywatnej rozmowy. My tutaj nie rozsądzimy o co poszło do końca przecież, bo jak ? Przyjdzie tu ten sprzedawca i zacznie nam tutaj pisać co pisał Administracji, no nie sądzę. Jak powiedziałam, kij dwa końce ma i jak się nad tym trochę "podoktoryzować" to różne myśli człowiekowi przychodzą.

No to tyle, a i tak dalej nie wiem o co poszło konkretnie, że takie obelgi poleciały, ale jakoś niezbyt mnie się widzi kupowanie tych chusteczek nawet jeśli Autorka i tutaj zapewnia, że nawet fajne choć niezgodne z opisem.

niezweryfikowana
Posty: 65
Ostrzeżenia: 1/5

Kupiłam kiedyś na Allegro naszyjnik z jeleniem typu japan fashion. Jakość... same wiecie ;), ale nie o to chodzi. Naszyjnik był inny w dokładnie ten sam sposób, co prezentowana chusta, czyli niby to samo, ale ewidentnie inny przedmiot. Wkurzyłam się, bo cena za niska, żeby zwracać - zupełnie się nie opłaca - ale sprzedawca jak idiota szedł w zaparte, że ten sam. Rozrysowałam mu w Paintcie różnice, zaznaczyłam je czerwonymi kółkami. Jak odpisał, że nie, nadal nie widzi, to już było wiadomo, że robi ze mnie wała. Niestety byłam młoda i głupia, a zakupy robiłam bez konta. Obecnie za takie coś poszedłby negatyw i siarczysty komentarz.

Moja sytuacja jest niemal jak kalka tej opisanej powyżej.W całej sprawie nie chodzi tak naprawdę o rozbieżność otrzymanego przedmiotu z opisem, ale o fakt, że Sprzedający zapiera się, przeczy oczywistym faktom i robi z ciebie durnia. Mnie cała ta Grazia wmawia, skoro nie widzę że przedmiot jest identyczny, to ona widzi białe myszki, a mnie wysyła na kurs rozróżniania kolorów. Mało tego - zarzuca, że się czepiam i jestem na Szafie "trzęsąc się o komentarze". Poczułam się jakbym dostała w twarz. Ośmieliłam się wskazać niezgodność przedmiotu i dostałam w zamian negatywa. Do dzisiaj nieusuniętego przez Administrację.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

UWAGA OSZUSTKA NA SZAFCE