Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 17:44:04


Już jutro w całej Polsce kobiety protestują przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji, a właściwie przeciwko całkowitemu jej zakazowi bez względu na sytuację.
W ramach ,,buntu'' jutro kobiety biorą dzień wolny w pracy, nie idą na zajęcia na uczelniach. Protesty i marsze mają odbywać się w wielu większych miastach ale też w tych małych- miejscach pracy, szpitalach, przychodniach itp.
Organizatorzy wydarzenia zachęcają aby tego dnia nie wykonywać swoich codziennych czynności, nie robić zakupów, nie tankować na stacjach benzynowych, odpuścić sobie kino czy teatr, ubrać się na czarno itd. Facebooka zalewa też fala czarno białych zdjęć lub zdjęć w czarnych ciuchach.

A Wy co o tym myślicie? weźmiecie udział w jakikolwiek sposób? jak dla mnie to nie jest protest który ma na celu pozwolić na aborcję bez przyczyny a nie dopuścić do tego żeby kobiety bały się zachodzić w ciążę, musiały rodzić dzieci które od razu po porodzie umrą itd.

Na facebooku można też zobaczyć co się dzieje w ramach czarnego poniedziałku w naszej okolicy

https://www.facebook.com/protestczarny/?fref=ts

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-03 23:14 przez moderator.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 19:16:11

Szczerze, nie umiem sobie wyobrazić,jak można zabić dziecko, tylko dlatego, że MOŻE sie urodzić chore. Uważam, że możliwość zabijania dla własnej wygody nie powinna byc niczyim "prawem"

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 19:38:20

Jestem ZA protestem!

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 19:48:54

Cytat
CBOS, GRUPA IQS
W sierpniu 2013 roku CBOS opublikował wyniki sondażu, zgodnie z którymi 75 proc. Polakow uważa, że aborcja jest zawsze zła i nigdy nie może być usprawiedliwiona, a 7% uważa, że nie ma w tym nic złego i aborcja zawsze może być usprawiedliwiona. Również w tym miesiącu Grupa IQS opublikowała wyniki badań stwierdzających, że 60 proc. Polaków uważa, że aborcja powinna być zakazana także w przypadku upośledzenia płodu. To o 10 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy przeprowadzono to samo badanie.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 20:14:36

aborcja na życzenie to nic dobrego, jestem temu przeciwna ale w tych trzech wyjątkowych przypadkach jestem za. wyobrażam sobie jaką traumę odczuwa zgwałcona nastolatka i na domiar tego ma przez 9 miesięcy służyć jako worek rozpłodowy? nie każda kobieta taki ciężar uniesie psychicznie

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 20:45:12

Zapewniam, że nikt nie będzie zmuszał kobiet do aborcji, chodzi o to aby kobieta mogła podejmować suwerenną decyzję. Chodzi o to aby kobieta mogła bez strachu zajść w ciążę i skorzystać z dobrodziejstw badań prenatalnych. Chodzi o to, że mamy prawo do opieki zdrowotnej i do leczenia a nie jesteśmy tylko bezmózgimi inkubatorami dla życia poczętego.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 21:46:12

Jestem jak najbardziej za!
Muszę przyznać że czytałam sporo wypowiedzi na ten temat i momentami aż się we mnie gotowało. Broń Boże nie jestem za aborcją na "zawołanie" bo komuś zdarzyła się wpadka a nie jest gotowy na bycie rodzicem i decyduje się na aborcje, nie nie. Mam raczej na myśli skrajności czyli np ciążę z gwałtu czy ciężką chorobę dziecka które przeżyje zaledwie kilka godzin w strasznych cierpieniach. Uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania i podejmowania decyzji zgodnych ze sobą i swoim sumieniem a nie tym co powiedzą inni. Jeżeli komuś wewnętrzna wiara nie pozwala na aborcję ok jego sprawa ale dlaczego ktoś próbuje narzucić swoje zdanie innym?? Każda kobieta powinna mieć PRAWO decydowania i tłumaczenie, że kobiety decydują się na aborcję dla swojej wygody to brednie! Nikt nie ma pojęcia co taka kobieta czuje i ma w głowie zarówno przed podjęciem takiej decyzji jak i po.
Jeszcze trochę i kobietom zabierze się wszelkie prawa chociażby do głosowania, do pracy...jak tak dalej pójdzie to wgl zabronią nam myśleć!!

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

02 paź 2016 - 21:50:06

Cytat
orange201
Szczerze, nie umiem sobie wyobrazić,jak można zabić dziecko, tylko dlatego, że MOŻE sie urodzić chore. Uważam, że możliwość zabijania dla własnej wygody nie powinna byc niczyim "prawem"

Jeśli robisz USG i na nim dziecko nie ma większości głowy, to z uśmiechem na twarzy nosisz taką ciążę, bo masz 1% szans, że po milionie operacji dziecko przeżyje?

Jeśli osoby o Twoich poglądach, są za rodzeniem dzieci nieuleczalnie chorych, bez mózgu, bez wykształconej twarzy, z chorobami takimi jak łamliwość kości, gdzie najmniejszy ruch powoduje złamania (takie dzieci nie mogą się ruszyć, wegetują, cierpią, są wciąż na środkach odurzających, żeby przetrwać ból), a chorób które są taką traumą i uniemozliwiają funkcjonowanie jest masa, to proszę mi powiedzieć, jeśli każesz mi rodzić takie dziecko, to czy zajmiesz się nim jeśli urodzę i powiem, że nie dam rady się nim zająć? Przekażesz swoją wypłatę na opiekę nad takim dzieckiem do czasu jego śmierci?

Ta ustawa nie zaszkodzi w żaden sposób kobietom, które zaliczają wpadkę i chcą usunąć. Takie od razu lecą do naszych sąsiadów i załatwiają sprawę. W polsce nikt takich spraw nie załatwia, bo wiadomo, że za granicą bez słowa się to robi.

To uderzy w kobiety, które naprawdę przechodzą traumę, wiedząc, że noszą dziecko które będzie cierpiało kilka godzin czy dni po porodzie, żeby umrzeć. Czy to jest według Ciebie dobre?

Porównywanie aborcji dziecka, które ma wszystkie narządy poza ciałem i wiadomo że ma może 2% szans przeżycia, po wielu operacjach, do zabicia dziecka kilkuletniego jest abstrakcją. Prosze trzeźwo spojrzeć na sytuację, na to w jakim stanie są kobiety które dowiadują się, że noszą w brzuchu istotę która nie ma szans przetrwać, a prawo będzie je zmuszało to funkcjonowania z tym przez miesiące, do bólu porodu, do traumy z tym związanej.

Żadnej kobiecie nie życzę urodzenia martwego dziecka i przeżycia tego co czuje matka, która nie ma dziecka po tym wszystkim, która już rodząc wie, że to po nic, która będzie tą traumę miała do końca życia, tu jeszcze takie wariatki obrażają i poniżają, za to, że ktoś chce tego uniknąć.

Naprawdę zwolenniczki zupełnego zakazu aborcji, powinny przeżyc takie coś, może wtedy zrozumialyby o co walczy tyle kobiet.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 08:58:55

Cytat
orange201
Szczerze, nie umiem sobie wyobrazić,jak można zabić dziecko, tylko dlatego, że MOŻE sie urodzić chore. Uważam, że możliwość zabijania dla własnej wygody nie powinna byc niczyim "prawem"

a umiesz sobie wyobrazić siebie będącą w ciąży, noszącą dziecko któremu rozwinęły się ręce, nogi, tułów, wszystkie narządy wewnętrzne ale nie ma głowy. Wszystko inne rozwija się, rośnie w normalnym tempie. 9 miesięcy żyjesz ze świadomością, że nosisz w sobie tułów, nogi i ręce, nerki, wątrobę itp które pracują, rodzisz po to aby obumarło. przy okazji jest to zagrożenie Twojego życia a w domu masz jeszcze 3 dzieci, które możesz osierocić. I to nasz rząd chce decydować o tym, żebyś Ty jednak pobawiła się w tą zabawe przez 9 miesięcy, a później resztę życia żyła z traumą. O ile przeżyjesz.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 10:39:35

Cytat
Kanti
Cytat
orange201
Szczerze, nie umiem sobie wyobrazić,jak można zabić dziecko, tylko dlatego, że MOŻE sie urodzić chore. Uważam, że możliwość zabijania dla własnej wygody nie powinna byc niczyim "prawem"

a umiesz sobie wyobrazić siebie będącą w ciąży, noszącą dziecko któremu rozwinęły się ręce, nogi, tułów, wszystkie narządy wewnętrzne ale nie ma głowy. Wszystko inne rozwija się, rośnie w normalnym tempie. 9 miesięcy żyjesz ze świadomością, że nosisz w sobie tułów, nogi i ręce, nerki, wątrobę itp które pracują, rodzisz po to aby obumarło. przy okazji jest to zagrożenie Twojego życia a w domu masz jeszcze 3 dzieci, które możesz osierocić. I to nasz rząd chce decydować o tym, żebyś Ty jednak pobawiła się w tą zabawe przez 9 miesięcy, a później resztę życia żyła z traumą. O ile przeżyjesz.
Nie wiem, dla mnie traumą byłoby świadome podjęcie decyzji o uśmierceniu dziecka. Niech się urodzi takie jakie się urodzi, niech żyje dwa dni ale nie ja decyduje o tym kiedy ma umrzeć, co pozbawia mnie traumy spowodowanej uśmierceniem własnego dziecka,.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-03 10:40 przez wiosenna7.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 10:57:11

Popieram ten protest. To nie jest już nawet mentalne średniowiecze to jest zagrożenie dla życia i zdrowia kobiet. Fanatycy właściwie nie odróżniają aborcji od poronienia, chcą policji i prokuratora dla kobiet zamiast lekarza, rzetelnych badań ... to się dzieje naprawdę, to się dzieje w środku Europy w XXI wieku.

Dzisiaj przeczytałam wypowiedź jednego z ministrów ... coś w ten deseń: niech się bawią jeśli uważają, że nie ma większych problemów.
TO NIE JEST ZABAWA !

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 11:02:06

Też jestem za protestem!

Zaczyna się w tym kraju tworzyć jakaś patologia. Nikt nie chce namawiać do aborcji, podejrzewam, że większość z Kobiet protestujących nigdy nie pomyśli nawet o usunięciu ciąży. Chodzi o to, że ktoś, kto o macierzyństwie nigdy nie będzie miał pojęcia chce dyktować nam, co mamy robić.

Pojawiają się głosy na temat tego, że można oddać dziecko do adopcji- ten, kto ma takie zdanie nigdy zapewne nie miał styczności z dziećmi z Domu Dziecka, które każdego traktują jak nadzieję na nowy dom i normalną rodzinę.

Osoby mówiące, że "pozbycie się" chorego dziecka jest barbarzyństwem raczej nigdy nie były w szpitalu na oddziale dziecięcym, nie angażowały się w pomoc dla takiego dziecka i nie widziały zapłakanych oczu rodziców, którzy ze względów finansowych MUSZĄ pogodzić się z cierpieniem dziecka, bo nikt nie da im pieniędzy na leki, rehabilitacje czy inną formę pomocy.

A wszyscy, którzy twierdzą, że wystarczy zapewnić zgwałconej kobiecie po urodzeniu dziecka opiekę psychologiczną raczej nie mają pojęcia o tym, że na wizytę u jakiegokolwiek psychoterapeuty czy psychiatry czeka się miesiącami.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 11:49:17


Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-03 11:52 przez Kaska113.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 12:27:06

Również popieram ten protest.
I niezmiernie żałuję, że z przyczyn niezależnych ode mnie nie mogę w nim uczestniczyć:(
Dzisiejszy dzień (a przynajmniej tą część kiedy siedzę sama w domu) zamierzam poświęcić na pisanie listów do posłów i prezydenta na temat tejże ustawy, w ramach właśnie wsparcia protestu.
Niestety mogę tylko tyle:(
Szkoda, że spora część przeciwników protestu nie wie (i nie chce wiedzieć) o co w nim chodzi.
Dwa słowa do koleżanekorange201 i wiosenna7: Mam nadzieję, że nigdy żadna z nas nie będzie w sytuacji o której piszemy, a której nie potrafimy sobie wyobrazić. I idealnie by było, gdyby żadna kobieta nigdy nie usłyszała słów "Pani dziecko jest chore", "Pani dziecko nie przeżyje dłużej niż dobę/tydzień po porodzie". Niestety nie żyjemy w idealnym świecie:( Nie neguję decyzji kobiet, które w tak trudnej sytuacji zdecydowałyby się na urodzenie dziecka. Szanuję je, podziwiam i jednocześnie serdecznie im współczuję, że dotknęła ich taka tragedia. I tak samo współczuję kobietom, które w tej sytuacji zdecydowały się na zabieg. I nie potępiam ich. Niestety, w niektórych przypadkach nie ma dobrego wyjścia, każde rozwiązanie jest po prostu złe.
A w proteście chodzi o to, aby pozostał jakiś wybór.
Nie każda kobieta ma dość siły na donoszenie ciąży, która wiadomo jak się zakończy.
Ten wybór (w takich przypadkach) to danie możliwości wyboru kiedy i jak dziecko ma umrzeć. Część osób uważa, że śmierć do 24 tygodnia to akt łaski dla takiego dziecka. Bo wtedy umieranie jest krótsze i mniej bolesne (ze względu na rozwój fizyczny). I czasem to jedyne co matka może dać swojemu maleńkiemu dziecku.
Dochodzi jeszcze aspekt rozwiązania, które wiadomo, że na wcześniejszym etapie jest po prostu łatwiejsze (a przy świadomości, że rodzisz chore dziecko, które może nie przeżyć porodu to musi być naprawdę trauma). Co więcej: niektóre wady wrodzone uniemożliwiają poród siłami natury, a co za tym idzie wiążą się chociażby z tym, że kobieta musi pewien okres zaczekać przed kolejnymi staraniami. Nie chcę sobie wyobrażać porodu w terminie, kiedy wiesz, co cię czeka:(
Zostawmy wybór.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 12:53:01

Cytat
malmie
Popieram ten protest. To nie jest już nawet mentalne średniowiecze to jest zagrożenie dla życia i zdrowia kobiet. Fanatycy właściwie nie odróżniają aborcji od poronienia, chcą policji i prokuratora dla kobiet zamiast lekarza, rzetelnych badań ... to się dzieje naprawdę, to się dzieje w środku Europy w XXI wieku.

Dzisiaj przeczytałam wypowiedź jednego z ministrów ... coś w ten deseń: niech się bawią jeśli uważają, że nie ma większych problemów.
TO NIE JEST ZABAWA !
Dlatego, jeszcze bardzo długo polska zostanie "ślimakiem" i państwem ludzi ciężko myślących, ministrowie również nie błyszczą inteligencją co często da się niestety zauważyć, kobiecie odbiera się prawo decydowania w zgodzie z jej wolą i sumieniem, a "przeciw" krzyczą osoby które z myśleniem mają poważne problemy lub wcale nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi, większość to osoby mające z realną stroną tematu tyle wspólnego co ksiądz z kamasutrą...nie chcę nawet myśleć jak wyglądać bedzie polska w przyszłości, jeżeli myślenie społeczeństwa nie ulegnie inteligentnej i radykalnej poprawie, i tak zamiast krok do przodu często jest krok do tyłu, może "edukacja" szwankuje...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co sądzicie o warsztatach coachingu?