Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 13:53:35

Najbardziej przykre jest to,że rządzący nie chcą pozostawić kobietom i mężczyznom wyboru czy to bezpiecznego usunięcia czy nie, badań płodu itd.
Każdy niech myśli co chce najważniejsze w cywilizowanym kraju to to by mieć wybór. Wtedy każdy zdecyduje sam za siebie.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 15:06:17

Taka prawda



CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 15:40:18

wkurza mnie że rzadzący czy to w polsce czy w brukseli narzucaja mi jakieś zakazy, nakazy, obowiązki a nie daja mi prawa wyboru. To nie te czasy gdzie faceci będą mi narzucać co jest dla mnie dobre a co złe. Ile trzeba jeszcze przelać krwi kobiecej by do tych tepych głow dotarło że kobieta jest na równi z facetem. Owszem sa miedzy nami róznice natury fizycznej i psychicznej ale prawa powinnysmy miec takie same. nie mozna wprowadzac chorcy ograniczeń które nie prowadza do niczego dobrego. A posłom -osłom przeciwnikom aborcji dała bym pod opieke tak na 3 miesiace dziecko niepełnosprawne i zobaczymy czy po tych 3 miechach dalej bedą tacy na nie.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 15:51:27

jestem zwolennikiem wyboru .

tylko jednej rzeczy nie rozumiem , kobieta która będzie za przeproszeniem sie pieprzyć od tak i usunie dziecko to moim zdaniem jest nie w porządku.
Aborcja winna być tylko jeśli badanie prenatalne jest złe , z narażeniem życia kobiety oraz z gwałtu. Coś tu wszystko nie trzyma się kupy.
Owszem dać kobiecie wybór ale nie dla takiej jak wspomniałam na początku.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 16:36:45

Cytat
banach
jestem zwolennikiem wyboru .

tylko jednej rzeczy nie rozumiem , kobieta która będzie za przeproszeniem sie pieprzyć od tak i usunie dziecko to moim zdaniem jest nie w porządku.
Aborcja winna być tylko jeśli badanie prenatalne jest złe , z narażeniem życia kobiety oraz z gwałtu. Coś tu wszystko nie trzyma się kupy.
Owszem dać kobiecie wybór ale nie dla takiej jak wspomniałam na początku.

Wiesz co, a ja co do aborcji na życzenie też mam trochę mieszane uczucia.
Sama wiem, że bym się nie poddała takiej aborcji.
Nie poddałabym się jej tutaj i teraz.
Ale nie potępiam kobiet, które taką aborcję mają za sobą, bo nigdy do końca nie wiemy co nimi kierowało. Łatwo się ocenia kogoś z perspektywy ciepłego fotela z drugiej strony ekranu monitora, w rzeczywistości nie znając tej osoby i jej problemu zupełnie.
Bo kim ja jestem żeby ocenić negatywnie kobietę, która ma już 5 dzieci, chłopa pijaka, w domu bieda, do gara nie ma co włożyć, a tu kolejna ciąża bach? Niby są metody antykoncepcji, ale może ta kobieta nigdy u ginekologa nie była, bo "u nas na wsi to nikt nie chodzi, chyba że na poród". Niby mogła się dowiedzieć, ale nie jest dość kumata, żeby te sprawy ogarnąć. Dla nas to podstawa a dla niektórych to abstrakcja.
Kim ja jestem, żeby ocenić nastolatkę po zabiegu, której nikt nigdy nie wytłumaczył skąd się biorą dzieci. Bo rodzice konserwatywni katolicy wychodzili z założenia, że seks to po ślubie i ich problem nie dotyczy. I na lekcje wychowania w rodzinie zabronili (albo nie kazali) chodzić? I której rodzice, jak to przykładni katolicy, żyć by nie dali "bo wstyd", że córka w ciążę zaszła? A ojciec to i przylać potrafi za karę bez powodu, więc co dopiero gdyby się dowiedział.
Wiesz o czym mówię?
Czasem nie wszystko jest takie czarne lub białe jak nam się wydaje.
Aborcji na życzenie nie popieram.
Ale też nie potępiam kobiet tylko dlatego, że mają taki zabieg za sobą.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 16:46:16

Cytat
banach
jestem zwolennikiem wyboru .

tylko jednej rzeczy nie rozumiem , kobieta która będzie za przeproszeniem sie pieprzyć od tak i usunie dziecko to moim zdaniem jest nie w porządku.
Aborcja winna być tylko jeśli badanie prenatalne jest złe , z narażeniem życia kobiety oraz z gwałtu. Coś tu wszystko nie trzyma się kupy.
Owszem dać kobiecie wybór ale nie dla takiej jak wspomniałam na początku.

Niektórzy czują potrzebę "pieprzenia sie bez opamietania" i to też trzeba uszanować ułatwiając dostęp do antykoncepcji i edukacji seksualnej. A co robi nasz rząd? Chce zakazać pigułek... Prawo nie może ludziom zaglądać do łóżek, bo to służy tylko zastraszaniu ludzi, a nie żadnej ochronie życia.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 16:56:38

Cytat
Marlenek
Niektórzy czują potrzebę "pieprzenia sie bez opamietania" i to też trzeba uszanować ułatwiając dostęp do antykoncepcji i edukacji seksualnej. A co robi nasz rząd? Chce zakazać pigułek... Prawo nie może ludziom zaglądać do łóżek, bo to służy tylko zastraszaniu ludzi, a nie żadnej ochronie życia.

A to niestety też prawda.
Projekt obecnej ustawy antyaborcyjnej, nad którym będą prowadzone prace zwiera wiele kontrowersyjnych zapisów, które w znacznym stopniu mogą ograniczyć do badań prenatalnych, in vitro, ale również do antykoncepcji.
Poza tym w szufladzie leży kolejny projekt obywatelski zakazujący wprost niektórych metod antykoncepcji (spirale, tabletka po).
Jak tak dalej pójdzie to gumki dostaniemy od proboszcza po wytłumaczeniu się czemu musimy ich używać:/
Ja rozumiem, że ktoś jest katolikiem i używa wyłącznie metod dozwolonych przez Kościół - ok, jego sprawa. Ja mogę to sobie nazwać zacofaniem, ale ostatecznie w żaden sposób nie narzucam komuś mojego zdania czy sposobu postępowania. Ale dlaczego Kościół próbuje swoje poglądy narzucać w świeckim (ponoć) państwie?

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 17:12:56

banach, tu nie ma nic do rozumienia, sumienie i tylko sumienie...jak "taka" legalnie nie usunie to po urodzeniu może zrobić coś gorszego, a tak będzie wiadomo kto, ile razy i z jakiego powodu...reszta to milczenie, nie muszę zaliczać do grona znajomych takie osóbki a to co zrobią to kiedyś wróci do nich, sumienie nie pozwoli na wieczną amnezję...kiedyś wyjdą na ulicę i będą głosować przeciw aborcji ponieważ na starość przeżywają to co zrobiły za młodu, takie jest właśnie nasze społeczeństwo, ludzie płacą za coś co robiło bezmyślnie poprzednie pokolenie i to ono najgłośniej krzyczy i się sprzeciwia...zawsze podkreślam, słaba edukacja z życia w społeczeństwie pozostawia po sobie "smród".

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 17:13:26

Cytat
justangel
Cytat
Marlenek
Niektórzy czują potrzebę "pieprzenia sie bez opamietania" i to też trzeba uszanować ułatwiając dostęp do antykoncepcji i edukacji seksualnej. A co robi nasz rząd? Chce zakazać pigułek... Prawo nie może ludziom zaglądać do łóżek, bo to służy tylko zastraszaniu ludzi, a nie żadnej ochronie życia.

A to niestety też prawda.
Projekt obecnej ustawy antyaborcyjnej, nad którym będą prowadzone prace zwiera wiele kontrowersyjnych zapisów, które w znacznym stopniu mogą ograniczyć do badań prenatalnych, in vitro, ale również do antykoncepcji.
Poza tym w szufladzie leży kolejny projekt obywatelski zakazujący wprost niektórych metod antykoncepcji (spirale, tabletka po).
Jak tak dalej pójdzie to gumki dostaniemy od proboszcza po wytłumaczeniu się czemu musimy ich używać:/
Ja rozumiem, że ktoś jest katolikiem i używa wyłącznie metod dozwolonych przez Kościół - ok, jego sprawa. Ja mogę to sobie nazwać zacofaniem, ale ostatecznie w żaden sposób nie narzucam komuś mojego zdania czy sposobu postępowania. Ale dlaczego Kościół próbuje swoje poglądy narzucać w świeckim (ponoć) państwie?
ja uważam że żadna religia nie powinna mieszac sie do polityki. czasy starego testamentu dawno mineły , swiat poszedł do przodu wiec nie mozna miec tez praw rodem własnie z testamentu. wsród 10 przykazań jest jedno nie zabijaj i to wystarczy nie trzeba tworzyc do tego nowych ideologii, zakazów czy nakazów. Kazdy ma swoje sumienie i bedzie sie potem ze swoich czynów rozliczał ze stwórca. edukacja seksualna nadal kuleje , wiekszosc rodziców nie rozmawia z własnymi dziecmi na ten temat i robi sie z tego niepotrzebne tabu. człowiekwykształcony to człowiek swiadomy ale niestety tendencja jest by nas ogłupiac bo durnym i ludzmi lepiej sie rzadzi i przyjmą każdy kit.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-03 17:16 przez agata74.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 18:30:53

Cytat
justangel
Poza tym w szufladzie leży kolejny projekt obywatelski zakazujący wprost niektórych metod antykoncepcji (spirale, tabletka po).
Aż strach pomyśleć co w tych szufladach jeszcze leży.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 20:14:09

Nie mają pomysłu na lepszą polskę to zajmują się głupotami.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 20:48:45

No nie wiem czy to takie znowu głupoty skoro leżą w szufladach może na coś czekają.

Co do czarnego protestu to teraz pewnie się zacznie wzajemne obrzucanie kto gorszy i kto bardziej manipulował kobietami ... i to będzie kolejny wyraz pogardy i sprowadzenia tematu do czegoś zastępczego.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 21:18:53

Napewno czekają na "mole" żeby je zeżarły.

I tak to będzie, nikt się nie przyzna do braku inteligencji więc czas na przepychanki słowne.

Fajne jest to, że kobiety pokazały siłę...

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 21:33:58

Cytat
wiosenna7
Cytat
Kanti
Cytat
orange201
Szczerze, nie umiem sobie wyobrazić,jak można zabić dziecko, tylko dlatego, że MOŻE sie urodzić chore. Uważam, że możliwość zabijania dla własnej wygody nie powinna byc niczyim "prawem"

a umiesz sobie wyobrazić siebie będącą w ciąży, noszącą dziecko któremu rozwinęły się ręce, nogi, tułów, wszystkie narządy wewnętrzne ale nie ma głowy. Wszystko inne rozwija się, rośnie w normalnym tempie. 9 miesięcy żyjesz ze świadomością, że nosisz w sobie tułów, nogi i ręce, nerki, wątrobę itp które pracują, rodzisz po to aby obumarło. przy okazji jest to zagrożenie Twojego życia a w domu masz jeszcze 3 dzieci, które możesz osierocić. I to nasz rząd chce decydować o tym, żebyś Ty jednak pobawiła się w tą zabawe przez 9 miesięcy, a później resztę życia żyła z traumą. O ile przeżyjesz.
Nie wiem, dla mnie traumą byłoby świadome podjęcie decyzji o uśmierceniu dziecka. Niech się urodzi takie jakie się urodzi, niech żyje dwa dni ale nie ja decyduje o tym kiedy ma umrzeć, co pozbawia mnie traumy spowodowanej uśmierceniem własnego dziecka,.

Może i tak co nie zmienia faktu, że przechodzisz traumę jaką jest cierpienie dziecka PO porodzie, oraz jego odejscie ze świata.

CZARNY PROTEST 3.10.2016r!

03 paź 2016 - 21:48:20

Ciekawe co byłoby gdyby dotknęło to ich bliskich... gdy córka jednego z nich znalazłaby się, w którejś z sytuacji opisywanych na 1 stronie...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co sądzicie o warsztatach coachingu?