Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

gorący temat

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

podgrzewacz do wosku

wczoraj o 18:03

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Światowe Dni Młodzieży

09 maj 2016 - 10:01:21

Coraz większe zamieszanie wokół ŚDM w Krakowie. Słyszę dookoła, że ludzie z Krakowa wyjeżdżają na ten czas, księża ponoć załamani deklarowaną frekwencją młodych Polaków, niektóre władze zmartwione poziomem bezpieczeństwa, papież ma jechać tramwajem, przeciwnicy kościoła żalą się że to impreza za ich pieniądze.

A Wy co o tym myślicie?
Jeździłam wiele lat temu na Dni Młodych w Lednicy i było bardzo fajnie mimo, że nigdy nie byłam mocno wierząca. Myslicie że mała deklarowana frekwencja to skutek strachu przed jakimiś zamachami itp który towarzyszy ludziom po ostatnich wydarzeniach na świecie?
a może się wybieracie?

Światowe Dni Młodzieży

30 maj 2016 - 10:10:33

jedzie ktos?

Światowe Dni Młodzieży

30 maj 2016 - 10:35:29

Koleżanki mąż pracuje w policji i ma przykazane,że choćby nie wiadomo co to na ten czas co są te ŚDM żaden policjant nie dostanie urlopu i może coś być nieciekawie(chodzi o zamachy) i najlepiej na lipiec zaszyć się w głębokich Bieszczadach(to tak trochę żartem).
A dzisiaj przeczytałam,że PiS chce na te dni wrypać grube miliony i to z czego?Z ubezpieczeń społecznych chce zabrać te grube miliony.
Jestem wierząca,ale jak Kościół robi taka imprezę to niech daje ze swojego funduszu i swoich środków pieniądze na ten cel, a nie zabierają z ubezpieczen, gdzie teraz są kłopoty by emerytury wypłacać.No ale ja się nie dziwię,skoro Rydzyk dostał lekką ręką ponad 20 milionów to i lekką ręką Kościół dostanie na ŚDM,ze swoich PIS nie płaci,tylko naszych obywateli pieniędzy.

Znam kilka osób,które zrezygnowały z wyjazdu,bo może być gorąco(i nie o temperaturze mówię)

Światowe Dni Młodzieży

30 maj 2016 - 11:14:06

Moje dzieci nie chcą jechać, ale u nas wyjazd kosztuje 500zł, jadą bez opiekuna sama młodzież oazowa, opiekun ma być na miejscu, także się cieszę, że nie chcą jechać. Za 1000 zł to wolą jechać na wakacje. Większość sektorów i tak będzie z telebimem to twierdzą, że w telewizji lepiej widać i bezpieczniej. W sumie ja jako mama to się cieszę,że zostają w domu.

Światowe Dni Młodzieży

30 maj 2016 - 12:58:27

Wiadomo, że takie imprezy przyciągają tłumy, tak było i zapewne zawsze będzie. Jak przyjeżdżał Jan Paweł II to wszędzie było mnóstwo ludzi, nie ma się co dziwić, że przy okazji Światowych Dni Młodzieży ma być podobnie. Na pewno dla osób młodych i wierzących jest to wyjątkowe doświadczenie i nie podważam w żaden sposób sensu takich spotkań.
Zastrzeżenia mam za to co do finansowania tego typu imprez, gdyż moim zdaniem Kościół sam powinien je finansować. Zdaje się, że pakiety pielgrzyma do tanich nie należą, zastanawia więc dlaczego budżet państwa ma się do tego dokładać.
Co do zamachów, to niestety żyjemy w takich czasach kiedy mogą się one zdarzyć w każdej chwili w każdym miejscu, a taka impreza może przyciągnąć zamachowców. W jakimś stopniu na pewno odstrasza to ewentualnych chętnych, ale o tym będzie można mówić już po imprezie, kiedy będzie wiadomo, ilu pielgrzymów zdecydowało się na przyjazd.

Światowe Dni Młodzieży

10 cze 2016 - 12:35:30

@tina1509 no trochę słabo to wygląda cenowo...
@justangel masz rację myślę tylko że różnica między przyjazdami JP2 a tą ,,imprezą'' jest taka że teraz zagrożenie terroryzmem jest o wiele większe niestety

Światowe Dni Młodzieży

10 cze 2016 - 12:43:15

Bezpieczeństwo to podstawa więc każda matka się martwi. U nas wczoraj była ewakuacja 6 budynków, bo przyszły maile, że są podłożone bomby. każdy myślał, że to szkolenie i próbna ewakuacja, a tu nas poganiają do wyjścia. Tylko torebka i bieg z budynku. A w takim tłumie jak będzie w Krakowie to ktoś sobie wyobraża taki fałszywy alarm. Sami się zatratują nawzajem. Nie che nawet myśleć o tym. Jestem katoliczką i moi synowie również (od kilku lat są ministrantami), ale cieszę się, że nie chcą jechać.

Światowe Dni Młodzieży

26 lip 2016 - 14:06:27

śledzę wiadomości i jestem w szoku jak czytam że w tej chwili pole na którym to się będzie odbywać to plac budowy

Światowe Dni Młodzieży

28 lip 2016 - 16:00:27

oglądałyście w tv? a może jesteście na miejscu?

Światowe Dni Młodzieży

28 lip 2016 - 16:19:38

nie jadę nie
nie lubię tłumów

Światowe Dni Młodzieży

28 lip 2016 - 17:05:25

Nie jadę ani nie oglądam/nie czytam wiadomości. Nie mam nic przeciwko tym co szaleją za papieżem i są bardzo uduchowieni ,ale akurat ja typem takiej osoby nie jestem.

Światowe Dni Młodzieży

28 lip 2016 - 17:53:37

Oglądam w telewizji, i choć sama wiarę z czasem (z rosnącym bagażem życia) zatraciłam, to budujący jest dla mnie widok takich tłumów młodziezy, dla której wartosci duchowe są znacznie istotniejsze, niż hasła Michel Kors czy Gucci. Poniekąd im zazdroszczę tej wiary i entuzjazmu. Cieszę się, że są. A Papież Franciszek swoja postawą sprawia, ze dopuszczam myśl o powrocie do wiary.

Światowe Dni Młodzieży

28 lip 2016 - 18:42:32

właśnie mąz wrócił teraz z Jasnej Góry , był z pielgrzymką z kościoła .
Najważniejsze że msza odbyła się bez deszczu i zawirowań.
szkoda tylko że musieli już wracać.
Mnie nawalił kręgosłup i nie pojechałam .
Oglądam i teraz co sie tam dzieje , rano tez oglądałam , najdziwniejsze jest to że w trakcie mszy jakoś dziwnie oczy łzawieją.:)
A to jednak jest reakcja na duszę .
jednak świat potrafi jakoś to wszystko ogarniać sam widok tyle tysięcy twarzy , radosnych dlaczego na świecie jest tyle zła???

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

może kino?