Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Człowiek składa się z ciała, umysłu i wyobraźni. Jego ciało jest niedoskonałe, jego umysł zawodny, ale jego wyobraźnia uczyniła go znakomitym. John Mansfield




Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko. A. France




W śmiechu jest klucz, którym jesteśmy w stanie rozszyfrować całego człowieka.Thomas Carlyle



Każdy z nas jest odkrywcą. Jak można żyć, patrząc na zamknięte drzwi i nie próbować ich otworzyć? R. Ballard



Tylko to, co jest śmiertelne niesie w sobie życie. Ursula K. Le Guin




Wieczorem gdy zamglił się Londyn
Obwieś mi jakiś zaszedł drogę
Do mej jedynej był podobny
Spojrzenia jego znieść nie mogłem
Oczy ze wstydu wbiłem w chodnik. Guillaume Apollinaire




Jak możesz udowodnić, że istniejemy? Może nie istniejemy...




Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób. W. Rogers

najgorsze, są chwilę, gdy leżąc na podłodze ze słuchawkami, w uszach, uświadamiasz, sobie, że do niczego nie dążysz, że nie masz nikogo, komu by ciebie brakowało, że tak naprawdę nie masz nic.

Cytat
stevkaa
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

zostają po nich buty i telefon głuchy...

'jestem winien Ci wszystko, ponieważ Cię kocham' Exupery z tego co pamiętam.

jeśli było, to przepraszam ;)

Kim jest przyjaciel? To osoba, która przy nas jest. Gdy przebijamy ucho, gdy jemy pizze. Jest i nigdzie nie odchodzi kiedy ją potrzebujemy. Dzieli się drugim śniadaniem, pozwala korzystać ze swoich ściąg. Przyjaciel Cie kocha mimo Twoich niedoskonałości.

żyjemy w świecie gdzie niewłaściwe trampki czynią z człowieka wyrzutka

MIŁOŚĆ ? jak będę chciała pocierpieć , to przytrzasnę sobie rękę drzwiami

` Moim szczęściem wyrządzam krzywdę innej osobie, tak naprawdę jest to ostatnia osoba, którą chciałabym skrzywdzić. Dlaczego to jest takie trudne? Nie potrafie cieszyć się do końca. Może wcale nie powinnam? Może jest to znak, by podejść do tego z dystansem? Może tak właśnie muszę zrobić, by w razie rozczarowania nie cierpieć tak mocno...`

` przyjaciół trzymam w sercu , nie w pinezkach na nk .

-Dlaczego jestes smutna?
-Wcale nie jestem.
-Jesteś. Dlaczego?
-Bo pokochałam debila...

wypijmy za błędy.to sie ostro nawalimy.

Nigdy nie będziesz szczęśliwy, jeśli staniesz się ofiarą własnych nastrojów, niewolnikiem namiętności, więźniem dziecinnych wymagań, usidlonym przez niedorzeczne zachcianki.

Przede wszystkim jesteś człowiekiem stworzonym po to, by żyć, śmiać się, by kochać, by być dobrym. Tak naprawdę na tym świecie liczy się tylko to. (Phil Bosmans)

..bo 'tęsknić' i 'czekać' to prawie to samo, pod warunkiem, że czekając się tęskni a tęskniąc czeka.

Na wypadek gdybyś nie wiedział , powiem Ci ,że tęsknię.

codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.

Dobry człowiek woli sam cierpieć, niż na cierpienia drugich patrzeć.

– Zrobiłbym dla Ciebie wszystko.
– Ja nie chcę wszystko.
– Tylko co?
– Tylko mnie kochaj ♥

Chcesz ukryć twarz - wyjdź nago.

Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.

Ja jestem zerem,ale chociaż Cię nie zdradzam .

" Okazuje się ,że nieszczęścia chodzą czwórkami "

Jeśli zapytasz co u mnie - odpowiem, że wszystko w porządku, nie moja wina, że nie umiesz odczytać ironii z oczu.


a My, konsekwentnie idzmy do przodu by nie zepsuć w nas tego co bezcenne.
Nie płacz, że coś się skończyło, ciesz się że mogłeś to przeżyć...

Jeden pocałunek mężczyzny może złamać całe życie kobiety.

I tak przy okazji zatrzymywała się w jego życiu. Na chwilę. Jak pomiędzy stacjami.

Żyli w dwóch odmiennych światach, ale podczas gdy on chwytał się rozpaczliwie wszystkich możliwych sposobów, aby zmniejszyć dzielący ich dystans, ona nie zrobiła niczego, co nie prowadziłoby w kierunku wprost przeciwnym. Upłynęło wiele czasu, zanim odważył się pomyśleć, iż owa obojętność nie była niczym innym jak pancerzem przed strachem.

Życie nas bardzo zaskakuje, gdy otwiera przed nami przyszłość.. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś się właśnie zaczyna..

nigdy do końca nie zrozumiem biegu wydarzeń. zawsze będzie pytanie: dlaczego? i brak odpowiedzi.

To, że czasem płaczę nie znaczy, że jestem słaba.! To, że nie zawsze się uśmiecham nie znaczy, że jestem nieszczęśliwa.! To, że często marze nie znaczy, że nie patrze realnie.! To, że nienawidzę nie znaczy, że jestem zła.! To, że czasem milczę nie znaczy, że nie wiem co powiedzieć.! To, że nie wiem co mam robić nie znaczy, że nie wiem jak mam żyć

Oczy widzą, uszy - słyszą, a serce - i tak wie swoje

Zadziwiające - tak niewiele brakuje mi dziś do szczęścia.

kobiety trzeba kochać, nie rozumieć.

Kobietom od przedszkola robi się pranie mózgu, wmawia się im, że powinny być miłe.

pragnę Cię - więcej grzechów nie pamiętam.

Czuła się przy nim tak wyróżniona i tak jedyna, jak przy nikim innym na świecie.

Czasem, gdy człowiek chce zrobić coś ryzykownego, mówi sobie: 'I tak nie mam nic do stracenia'. A potem ku jego rozpaczy okazuje się, że jednak coś czego się nie ma, też można stracić. I wtedy jest się na minusie - moralnym, emocjonalnym i psychicznym. Oto gorzka życiowa prawda - zawsze może być gorzej.

masz, tutaj rachunek. - jaki rachunek do cholery?! - jak to jaki? ten za, 398 nieprzespanych nocy, 879 zużytych chusteczek, 6 litrów wypitego wina, 297 wypalonych papierosów, 12 zjedzonych tabliczek czekolady i 8 litrów pochłoniętych lodów. + 22% vat, za opuchnięte oczy i rozmazany tusz.

Mieszasz mi w zmysłach.

Wszyscy mają Mambę, lecz nie ja, nie należę do drużyny Actimela, nie posiadam 3-letniej gwarancji, ani gwarancji zwrotu kosztów, nie dodaję skrzydeł, nie znam Goździkowej,ze mną Ci się nie upiecze, nie zapewniam uczucia komfortu, dzięki mnie nie dostaniesz zniżki w Terranovie czy Trollu, minuta rozmowy ze mną nie kosztuje 5gr, nie wygładzam ani nie redukuję zmarszczek, mam więcej niż dwie kalorie, nie jestem owocem Jogobelli, nie będziesz żuć mnie zdrowo, przed użyciem nie wymagam zapoznania się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, ani skontaktowania się z lekarzem lub farmaceutą, to ja nie mam szans z pragnieniem, nie mam pięciu gwiazdek w crash-testach, nie trafiam celnie w silny ból, nie mam pomysłu na obiad, nie posiadam napisu pod nakrętką, ani kolorowanki pod etykietą, nie pochodzę z pierwszego tłoczenia, wciąż nie wiem skąd się bierze Chocapic, nie wiem też dlaczego Cini Minis są aż tak cynamonowe, nie rozpływam się w ustach, ani w dłoni, poza tym nie brałam udziału w Tańcu z gwiazdami . . . Acha, jeszcze jedno . Nie znajdziesz mnie w co piątej kinder niespodziance

`Nie obawiam się,że ktoś ponownie mógłby mi złamać serce,bo nie ma już czego łamać.`

Miłość to szanowanie ludzkich uczuć, a nie wystawianie ich na próbę.

Daj mi chwilę, by pomarzyć, dorzuć drugą, żeby... zmądrzeć.

Bo kiedy usta lgną do ust nie myślę wtedy już o niczym, zamykam oczy, poddaję się...

skaż mnie na wieczne szczęście. nie będę żądała adwokata. nie zamierzam się bronić.

wiesz kiedy jest prawdziwa miłość? wtedy, gdy On zakocha się we mnie potarganej, z czerwonym nosem i zachrypniętym głosem, a nie gdy będę szła po mieście w niebieskiej sukience i obejrzy się za mną jak sto innych facetów! Wtedy, gdy nie będzie cenił mnie za to jak wyglądam, ale jaka jestem i kiedy uświadomi sobie, że daję mu więcej emocji niż gra komputerowa.

Jeśli faceci są z marsa to niech tam ku*wa wracają!

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

tylko go lubię. nie zakochałam się jeszcze w nim, wciąż mogę powiedzieć mu żegnaj, ale lubię go, naprawdę lubię i na razie to mi wystarcza.

Poproszę o dwa soki o smaku szczęścia!

Jej życie jest dla niej serią wzlotów i upadków, z przewaga tych ostatnich.Ale co z tego, że jej życie nie układa się tak, jak to sobie wyobrażała, tworząc w głowie własny film?To nie ona, tylko pozostali aktorzy okazali sie dupkami.

Los się do mnie uśmiechnął... szkoda tylko, że był to uśmiech ironiczny...

Całe życie może się zmienić w ciągu jednego stuknięcia serca.

Nie pożądaj mnie zbyt mocno bo się uzależnisz.

-Czy On Cię rozśmiesza?
-Przez Niego przynajmniej nie płaczę...

Nie idź przede mną, może nie będę umiała za Tobą podążać. Nie idź za mną, może nie będę umiała Ciebie prowadzić. Idź przy mnie, trzymaj mnie za dłoń... a... wtedy będę wiedziała że jesteś...

Zadziwiające - tak niewiele brakuje mi dziś do szczęścia.

Bo czasami szczęście trwa tylko chwile dwie

`Bo obiecałam sobie, że nie pokocham nikogo tak mocno, żebym nie mogła być całą, kompletną osobą bez niego.`

Zmieniła się, wiesz? Nie poznałbyś jej. Nie chciała tego. Jest jednak nadzieja, że z powrotem się odmieni. Potrzebuje tylko pomocy, choć nigdy sie do tego nie przyzna ani o nią nie poprosi.

Dzień dobry. co podać? Poproszę pakiet nadziei na kolejny dzień ..

dzisiaj będę chyba złą kobietą.

Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi.

.Popatrz na mnie jeszcze raz, w Twoich oczach widzę blask, który daje sile mi na samotne dni.

Bierz co chcesz, z czymkolwiek będzie Ci wygodnie.


Dziewczyny dajcie jakieś nowe ! :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-06 20:15 przez SweetOlu.

Owszem, miała wspomnienia, ale wspomnień nie można dotknąć, poczuć ani przytulić. Nigdy nie były dokładnie takie jak tamta chwila, a z biegiem czasu nieubłaganie bladły.


Nie bój się ponownie zakochać. Otwórz swe serce i podążaj tam, dokąd Cię ono wiedzie... i pamiętaj, fruń do księżyca...


A jutrem zajmę się jutro.


(PS. Kocham Cię)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-07 17:35 przez Madddlen.

Albert Einstein

Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.
Ja uwielbiam cytaty, aforyzmy o facetach:


Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi.

Mężczyźni wolą blondynki, gdyż uważają, że brunetki są inteligentniejsze i przez to bardziej niebezpieczne

Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać


Mężczyzne się poznaje nie po tym jak zaczyna, lecz po tym jak kończy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-07 17:41 przez darka806.

nie myśle o raju miłości nie ma dziś,
nie oczekuje czarów po prostu daj mi zyć... O.S.T.R.

daawajcie dziewczyny więcej, to uzupełnie mój zeszyt z cytatami ;**
nooo co jest z Wami? xDD
- nie boję ie ciemności... boję się myli, które przychodzą, gdy jest ciemno...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-07 17:50 przez RybciaxD.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.

A wiesz co jest najdziwniejsze ?
Potrafisz korzystać z głupiego ipoda, komórki, komputera.., a z serca już nie.

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Ktoś rzuca ci linę, a ty chcesz się na niej wieszać, zamiast się po niej wspiąć.

A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.

Nie podchodzę do Ciebie za blisko ponieważ nie chce byś usłyszał jak wali me serce na Twój widok.

Mógłbym powiedzieć, że mam już wszystko.
Skłamałbym... Bo jak mogę mieć wszystko, nie mając Ciebie?

Chciała żeby cierpiał, żeby go bolało. Ale za żadne skarby świata nie była w stanie go zranić. Tak bardzo go kochała..

Widziałaś szczęście ?
- No. Jak spierdalało.

Patrzę na Ciebie mając nadzieję, że zobaczysz w moich oczach smutek, zapytasz o powód, a na moją odpowiedź usłyszę 'Ja Ciebie też'.

to dziwne patrzeć na własne marzenia, które spełniają się komuś innemu.

Tego o czym z Tobą milczałem, nie zapomnę do końca życia.

Wierzył w prawdziwą miłość,
teraz nie wierzy w szczęście.

Teoretycznie już mnie nie obchodzisz. Praktycznie bardzo.

Kochając tych, którzy na to nie zasługują, nie dostrzegamy tych, którzy za naszą miłość oddali by życie...

Zanim potraktujesz kogoś z góry,pamiętaj że zawsze jest ktoś od ciebie wyżej.

gdybym miała wybierać pomiędzy kochaniem Ciebie a oddychaniem, chciałabym wziąć ostatni oddech by powiedzieć, że Cię kocham..

Żeby o Nim zapomnieć, wybrałam się w podróż dookoła świata. Problem w tym, że mój świat kręci się wokół Niego.

Niedojrzała miłość mówi: kocham cię, ponieważ cię potrzebuję.
Dojrzała mówi: potrzebuję cię, ponieważ cię kocham.

Złamanemu sercu łatwiej milczeć... Bo jakże ma krzyczeć, gdy jego kawałki odnaleźć się nie mogą?

;)

Milosc nie zazdrosci, nie szuka poklasku , nie unosi sie pycha.......

,,Najbardziej humorystyczną rzeczą na świecie jest myśl białego człowieka, że jest mniej dziki niż inni dzicy ludzie'' M.Twain
,,Kiedy jest ci tak źle, że już ogrzej byc nie może- zacznij się walić kijem po nodze. Kiedy skończysz na pewno poczyjesz się lepiej'' O. Wilde
Ja też ,,kolekcjonuje'' cytaty i sentencje. Moje ulubione to te z Forresta Gumpa I te Oscara Wilde'a
a to jeden z wierszy
,,Popatrz w górę"
pniemy się pod ocean
ten w górze, bo dalej tam jest
niebieski jest jeszcze teraz
lecz przy nas zabarwi się
czerwienią splamimy o
szarością potu i łez
obok słońca złożymy serca dwa
zatańczymy jeśli chcesz
do muzyki spokoju i cisz
bo to wszystko co z nami tu jest

a tak naprawdę
nie wiemy co robić mamy
gdy tak stoimy i się wspinamy

ludzie myślą o nas że
jesteśmy twardzi i stabilni
nasza egzystencja to bezkres
jesteśmy wieczni i nieomylni
ale kiedy spowija nas mgła
boją się do nas wracać
a wtedy możemy być sobą
zanikać i wciąż powracać
i wtedy już nie myślimy
podziwiamy tylko ścianę
która pozostawia nas sam na sam
z niebieski oceanenem

Jeśli ktoś w życiu zada ci cierpienie, pamiętaj, że największą zemstą jest przebaczenie.

K: a kiedy odkryłaś, że się w nim zakochałaś?
E: gdy robiąc herbate dla siebie, zrobiłam dwie... ;D
sorki, napisałam z rospędu, a przecież to jest wątek o cytatach. ;P
nio i ma ktos jeszcze jakieś nowe cytaty? ;DD
i ktos jeszcze ma nowe? ;dd



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-10 15:15 przez RybciaxD.

Nie żyjemy po to, żeby jeść i zarabiać pieniądze. Jemy i zarabiamy pieniądze po to, żeby cieszyć się życiem. Oto, czym jest życie i jaki jest jego sens.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ulubieni malarze i ich obrazy