Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

1 minutę temu

sklep detailingowy

25 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Żeglował oto bez mapy i steru, a żaden port go nie wzywał.spływanie z prądem najmniej wymagało życia, a właśnie ono sprawiało ból."

"Martin nie śmiał się ani nawet nie zgrzytał z gniewu zębami. Odczuwał tylko wielki smutek. Gdy runął cały jego dotychczasowy świat z miłością u szczytu zawalenie się wiary w rozsądek publiczności nie mogło już doprawdy spowodować bolesnego wstrząsu."

" Przez dłuższą chwilę siedzieli w milczeniu; ona rozpaczliwie szukała jakiegoś wyjścia, on zaś dumał nad swą wygasłą miłością. Widział już teraz, że nigdy prawdziwie jej nie kochał. Kochał wyidealizowany obraz Ruth, jakąś przez siebie stworzoną nieziemską istotę[...] Prawdziwej Ruth, tuzinkowej mieszczanki, obraczonej wszystkimi wadami swojej sfery i beznadziejnym balastem burżuazyjnej psychologii, nie kochał nigdy.[...]"
Wszystkie fragmenty z "Martina Edena " Jacka Londona polecam ;-)

zweryfikowana
Posty: 280
Ostrzeżenia: 1/5

;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-12 17:41 przez sylwusia01.

" Kochasz ją, w swojej głowie masz już plan jak podbić jej świat...wybudowałeś nawet wasz wspólny dom, o którym ona jeszcze nie wie. Nikt nie zarzuca Ci kłamstw, nie twierdzi, że oszukujesz jej serce...bo może Ty sam o tym jeszcze nie wiesz, nie zdążyłeś pojąć jaką krzywdę jej wyrządzasz narażając na oswojenie..."

" Upadamy. Mam tą niebieską sukienkę, co wtedy gdy się poznaliśmy, ale Ty tego nie widzisz. Przecież to są te szczegóły, których mężczyzna nie ujrzy. Popijamy nieszczęście, które na nas spadło...miłość, przecież żadne tego nie chciało. Po prostu tak wyszło i się nie udało cóż takie rzeczy się zdarzają. Ludzie umierają, dzieci płaczą, marzenia i ideały osuwają się w przepaść niepamięci, droga męczy, a sen nie niesie wytchnienia dla skołatanych nerwów. Tylko my jakoś nie umiemy się z tym pogodzić, że nasze serca rozdarte krwawią tak obficie a dusza co jest w letargu pogrążona sama nie wie, że kona. Stoimy tak więc głusi na wezwania tego świata, który nam cierpień przysparza i upadamy. Nikt nas nie żałuję, nikogo nie słuchamy musimy ukoić własne zmysły co nas do otchłani piekieł zwodziły przez te kilka dni, w które się nie widzieliśmy. Czekałam na Ciebie...wiesz wieczorem odmawiałam różaniec, byś jeszcze nie umierał, abyś jeszcze przetrwał...bo bez Ciebie byłabym na tym świecie zupełnie sama."

" Autobus jest zatłoczony, ludzie mają szare twarze, umknęło mi coś ważnego. Nie umiem śnić już spokojnie, za oknem deszcz i noc, jak zawsze przerażający mnie mrok. Widzę Cię choć wiem, że tutaj Cię nie ma...istnieją po Tobie tylko udoskonalone wspomnienia, którym nie powinnam ufać. Widziały moje oczy jak z nią szedłeś, jak kiedyś ze mną, długo po tym głuchym śmiechem łzy w sobie dławiłam. A teraz przykryta kołdrą mgły w bezpiecznym świecie bez uczuć przypisuję Ci zasługi cudu, jaki niby uczyniłeś. Siedzę w tym przepełnionym autobusie i czuje jak samotność ogarnia mnie swym ramieniem. Jedno wiem przy Tobie było mi lepiej nawet jeżeli wszystko, co nas łączyło było złudzeniem."

"Dławiące powietrze, które wypełnia pusta przestrzeń. Spojrzenie uwodzące przez które dostrzegam jakiś ratunek, może nawet nadzieję. Nie ma we mnie spokoju, nie ma pokory, sumienie upiłam, ciało wiruje w obcych, spragnionych ciepła ramionach mężczyzny, którego imienia nie pamiętam. To nic nie szkodzi, nic nie znaczy spójrz na mnie mam najszczerszy uśmiech na twarzy. Nawet moje serce bije spokojnie, mimo, że oczy widzą Ciebie z inną, a usta całują kogoś, kto nie jest Tobą. Rozmawiamy między sobą, już prawie się nie znamy mimo, że tamtego lata byliśmy sobie tak bliscy. Teraz żyjemy w zupełnie innych światach. Zazdroszczę jej tylko trochę, że może z Tobą przeżywać każdy dzień i każdą noc. Po za tym nie mam o nic urazu, może jeszcze o to, że nie ma w Twym wzroku pożądania.Błąd...jest, pojawia się, gdy patrzysz na nią.Nie przejmuj się zamglone oczy moje nic nie znaczą."



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 18:40 przez misiaczek25.

Człowiek zaczął postępować tak, jakby miał prawo stwarzać nowy katalog wartości i sam wybierać, co jest dobre, a co złe. Dobrym stało się to, co łatwe, przyjemne, co zapewnia szybki sukces. Złem nazwano wszystko, co stawia wymagania i co ogranicza ludzką wolność.

You meet thousands of people and none of them really touch you...
And then you meet that one person and your life is changed...
Forever.

A najważniejsze, miej odwagę podążać drogą, którą wyznacza ci serce i intuicja. W jakiś sposób one zawsze wiedzą, kim tak naprawdę chcesz być. Cała reszta ma drugorzędne znaczenie.

Jeśli zadajesz sobie pytanie: “Czy ja na to już nie jestem za stary”, odpowiedź jest jedna; “Nigdy nie będziesz już tak młody jak teraz”.

Nie martw się jeśli jesteś teraz singlem. Bóg patrzy na Ciebie i mówi: "A tego człowieka zachowam dla kogoś wyjątkowego!".

What's worth the prize is always worth the faith.

Every second counts cause there's no second try.

So live like you'll never live twice.

When nothing goes right... Go left.

War doesn't determine who's wrong, only who's left.

Let the one you hold be the one you want,
The one you need.

Cause when it's all for one it's one for all.

"Nawet jeśli czasem trochę się skarżę – mówiło serce – to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one właśnie są takie. Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są ich godne, albo, że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszliwe męki."

'Czym się różni udawana miłość od prawdziwej? Udawana: Kocham te płatki śniegu w twoich włosach! Prawdziwa: Gdzie masz czapkę, kretynko?!' ;)

'Z czasem uda Ci się zmyć z ciała odciski jego palców. Gorzej jest z sercem. Tam nie dostaniesz się ani z gąbką ani z żelem pod prysznic.'

`Dorośnij, a obiecuję, że spróbujemy.

'Związek jest złożony z dwóch osób, ale niektóre szmaty nie umieją liczyć.'

'Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.'

'Chodź, opowiem Ci o moim życiu. O miłości, która miała trwać wiecznie. O przyjaźni, której nie było. O bliskich mi osobach, które nagle odeszły.'

'Czy tęskniłabyś za mną, gdybym wyszedł i nie wrócił?
Gdybyś nie mogła mnie znaleźć wśród innych ludzi?
Wśród twarzy, wśród dłoni, wśród osób?
Jak szybko byś zapomniała jaki mam kolor oczu?
Jaki mam odcień włosów? Jak szybko bije mi serce?
Gdybyś miała mnie nie zobaczyć, co zrobiłabyś w przed dzień?
Co byś mi powiedziała kiedy bym zakładał kurtkę?
Byś pocałowała w usta mnie z nadzieją, że wrócę?'

' Nie zakochuj się, lepiej skocz z mostu - podobno mniej boli. '

'92 % dziewczyn nie odzywa się do swoich byłych chłopaków. Nie dlatego, że są sukami. Po prostu nie zniosłyby rozmowy z osobą, którą kochały bez wyrażenia jakichkolwiek emocji. '

'Jeśli kiedyś poczujesz na własnej skórze, co to miłość, zrozumiesz, dlatego nie potrafię od niego odejść.'

'Każdy z nas ma chociaż jedną osobę, której chciałby coś powiedzieć, ale boi się konsekwencji.'

Jeśli nie potrafisz komuś pomóc to przynajmniej bądź przy nim w najgorszych momentach.

'Nigdy nie tłumacz się ze swoich uczuc. Nigdy nie przepraszaj za to, że kochasz chociaż wolałbyś, by tak wcale nie było.'

' Nie zasłużył na to, aby wiedzieć, że go kocham.'

" Ujrzeć świat w ziarenku piasku
I niebo w polnym kwiecie
Zamknąć w swej dłoni nieskończoność
A wieczność w jednej godzinie"
~ William Blake


"Wtedy założę maskę... Zawsze będę ją miał przy sobie i w razie potrzeby, gdy ogarnie mnie bezsilność lub przerażenie, nałożę ją, by skryć swój strach strach. Wydawało mi się to uczciwe. Będę musiał rozpoznać i zaakceptować go w pełni. Jeżeli zechce mną wstrząsnąć lub zmusić mnie do płaczu, poddam się temu na tak długo, jak będę nosił maskę. Kiedy strach przeminie znów zostanę sam. Umierając dzieliłem się na dwoje. Wyruszając w podróż, zabierałem obie swe osobowości i każdej z nich pozwoliłem mieć własny czas"
~ Jonathan Carroll


"Zapukał do mych drzwi, spytał czy może wejść... Oznajmił, że napije się tylko herbaty i ruszy dalej... Przycupnął w koncie, z jego oczu płynęły łzy... Poczułam je na policzku. WYJDŹ!- krzyknęłam.- Proszę Cię wyjdź! Nie chcę cię... smutku..."


"Aniele Boży, Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój;
Rano, wieczór, we dnie, w nocy,
Bądź mi zawsze ku pomocy"


"Zdarza się, że kobieta spotyka strzęp człowieka i postanawia go uzdrowić. Czasami jej się to udaje. Zdarza się, że kobieta spotyka człowieka zdrowego i postanawia uczynić z niego wrak. To udaje jej się zawsze"
~ Cesare Pavese


Radość jest równie ulotna jak spadająca gwiazda, która w 1 sekundzie przecina wieczorne niebo, a w następnej sekundzie nie pozostawia nawet śladu"
~ Nicholas Sparks


"Cisza jest święta. Zbliża ludzi, gdyż tylko ci, którzy się dobrze ze sobą czują, mogą siedzieć w milczeniu. Oto wielki paradoks"
~ Nicholas Sparks

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Można kogoś oszukiwać za każdym razem, wszystkich można oszukać tylko raz, ale nie można oszukiwać wszystkich i za każdym razem

(Abraham Lincoln)

O tempo passa e no seu lugar ninguém
Tento te esquecer mas isso não me faz bem
Eu quero só você.


tłum.: Z upływem czasu i w jednym miejscu
staram się zapomnieć, ale to nie sprawia, że czuję się lepiej
Chcę tylko Ciebie

Michel Teló - Amanhã Sei Lá

" Jakoś się stało...trudno, moje serce szybciej zabiło.. tylko na chwilę, na jeden krótki moment uznałam, że powinieneś wiedzieć. A teraz jeśli chcesz zapomnij, oboje wiemy, że tak będzie lepiej. Oddzielnie będzie nam bezpieczniej, zawsze możemy mieć podporę w myśli, że ktoś jest, ale gdy będziemy razem po prostu wszystko może się skończyć to, że będziemy widzieć w sobie ideał...coś lepszego, niepowtarzalnego.Po prostu chcę Ci powiedzieć,że codzienność zniszczy naszą miłość."

" Moje życie stało się czekaniem pomimo, że Ciebie już w nim nie było... Wciąż czekałam na autobus, aż skończy się kolejny tydzień, wyczekiwałam momentu, w którym wreszcie usiądę na parapecie, popatrzę na gwiazdy i zapalę papierosa. I mimo, że nie powinnam mieć złudzeń co do Twego powrotu istniały one w mojej głowie. Myślałam otworzę drzwi do mieszkania a Ty już tam będziesz na mnie czekał. Liczyłam na to, że się gdzieś przypadkowo spotkamy a ty przeprosisz i zapomnę. Pozbędę się pamięci o wszystkich dniach w których Ciebie nie było i nocy w których miałam tylko niebo i gwiazdy..."

" Miała w sobie zadziwiającą siłę, która czasem zmieniała się w agresję i bunt przeciw światu, który bezczelnie wbijał nóż w plecy i ludziom, bo oni nie mieli nic przeciwko temu. Potrafiła dać sobie świetnie rade ze wszystkim, każdym problemem...dopóki się nie zakochała. Z początku i przed tym się broniła, aż w końcu dotarło do niej, że z tym nie można wygrać. To oznaczało, że musiałaby sama siebie unicestwić, gdyż bez miłości nie można istnieć..."

" Oczy ma smutne siedzi na ławeczce na której kiedyś byli razem.
Spódniczka ukazuje nogi poharatane,
ale o wiele bardziej boli serce złamane.
Tęsknota, której nie umiała zwalczyć zamieszkała w niej,
nie pytając o pozwolenie, ani nie biorąc pod uwagę tego, jak jest słabą.
Czasem odważy się zerknąć w tą stronę, z której zawsze nadchodził
jakże smutno gdy widzi tylko cienie drzew,
jak pusto jest na małej ławce w parku."

dziewczyny,może macie jakieś nowe cytaty :)?

'A wie pan co jest najlepsze w złamanym sercu? - Zapytała bibliotekarka. Pokręciłem głową. - Tak naprawdę można je złamać tylko raz. Reszta to ledwie zadrapania.'

' Chłopak powie Ci, że Cię kocha, a mężczyzna to pokaże. '

'Nie pozwól mym oczom zapomnieć Twego obrazu, a ciału dłoni. Nie pozwól by zapach Twej skóry mógłby być przeze mnie kiedyś zapomniany, przecież oboje wiemy, że potrzebuję go do dalszego i normalnego funkcjonowania. Nie każ mym uszom przestać słuchać tej romantycznej melodii płynącej z Twych ust. Po prostu nie odchodź, zostań.. Jednakże, jeśli zdecydujesz się odejść, zostaw mi ostatki szeptu, kawałek naszego nieba i smak herbaty waniliowej z Twych warg, który czułem na swoich co ranek. Nie zapomnij też wziąć mego serca - ono bez Ciebie jest tylko samotnym kamieniem wyrzuconym na ulicę, drżącym ostatkiem sił i resztkami Ciebie. '

' Trochę za długo zwlekałeś, pokochałam inne oczy. '

Ludzie narzekający na swój los, zbyt często zapominają, że z negatywów wywołać można piękne zdjęcie.

Don't be afraid to show who you really are, because remember, as long as you are happy with yourself, no one else's opinion matters.

"END is not the END. In fact E. N. D. means "EFFORT NEVER DIES". If you get NO as an answer, remember N. O. means "NEXT OPPORTUNITY".

Problems are like washing machines. They twist us, spin us and knock us around... But in the end we come out cleaner, brighter and better than before.

A true friend is not like the rain which pours and goes away. A true friend is like air. Sometimes silent but always around you.

The key to happiness is not that you never get upset, frustrated or irritated. It is how quickly you decide to snap out of it.

There's a huge difference between giving up and knowing when you've had enough.

The best moments in life are never planned, they just happen.

Najtrudniej, wśród wszystkich tych, którzy się z Ciebie śmieją, odnaleźć osobę, która się do Ciebie uśmiecha.

Nie za wszystko da się przeprosić, ale wszystko można wybaczyć.
Nie wszystko można naprawić, ale wszystko można zacząć od nowa.

"kochałam...kocham...będę kochać...
dziś kocham...jutro będę...nie ucieknę...
Kochałam...kocham,kocham...kochałam....
Kochać nauczylam....kochać odzwyczaiłam...
Miłość piękna,niezwyczajna,inna....
Wczoraj szalona,dziś dojrzala,jutro inna od wszystkich....
Pierwswza...niezapomniana...ostatnia....niewybrana...jest...nasza...

Kochałam raz...dziś kocham drugi...inaczej...
Nie chciałam raz...dziś kochać błagałam po deszczu strugi...tak zwyczajniej...


Dostałam od Boga dar,zaprzeczenie,miłość,niezrozumienie...radość i jej troski...miłość i zazdrostki...
Pamiętam ,będę..nie chcę,a muszę...
Zapomniałam,dziś żyję...swoją chwilą....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maksymalnie wzruszające :)