Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:34:10

Cytat
PastwaLosu
widziałam kilka odcinków i nie stawia to w dobrym świetle koczowników:/ ten program i ci ludzie sa tak prześmiewczo pokazani i wystawiają opinię o całej społeczności:/ w jednym z odcinków była dziewczyna która miała zwykła (jak na ich kulturę), wąską suknie bez żadnych udziwnień i miała eleganckie wesele bo nie chciała ze swojego ważnego dnia robić cyrku:) niejestem jakąs zagorzała feministką ale to straszne co robią tym dzieciom, już od dziecka wpaja im sie że wesele, mąz (byle jaki w wiekszości przypadków) i lezenie tylkiem do góry i klepanie biedy to jakiś zaszczyt na który trzeba czekac i marzyc o tym:/
podpisuje sie pod tym :3 nic dodac nic ująć
Cytat
orijanna
chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo
skąd oni maja tyle kasy na te swoje złote pałace i buty o wartości żarcia na miesiąc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-01 21:35 przez oryginal.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:38:10

Cytat
orijanna
chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo

Ranią dlatego, ża są bardzo ciężkie, a te dziewczyny trzymają ten ciężar na biodrach

A i chciałam nadmienić, że oni w większości mieszkają w przyczepach, w UK koczownicy to nie tylko Romowie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-01 21:45 przez darusia901.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:39:50

Wiecie gdzie można to obejrzeć w necie?
Albo co mam wpisać , bo pierwszy raz się z takimi programami spotkałam, a wydają się ciekawe.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:43:19

najlepszy ubaw miałam jak przepychali panny młode przez drzwi! obdzwoniłam kumpele żeby się również pośmiały!

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:43:47

oryginal stare babki mawiały: cygan nie sieje, nie orze, a plony zbiera :D

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:45:23

Cytat
idedolasu
Wiecie gdzie można to obejrzeć w necie?
Albo co mam wpisać , bo pierwszy raz się z takimi programami spotkałam, a wydają się ciekawe.
wpisz tytuł tego postu w you tube

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:46:50

Cytat
darusia901
Cytat
orijanna
chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo

Ranią dlatego, ża są bardzo ciężkie, a te dziewczyny trzymają ten ciężar na biodrach

A i chciałam nadmienić, że oni w większości mieszkają w przyczepach, w UK koczownicy to nie tylko Romowie
sorry, w tytule było , że cygańskie wesele, więc pominęłam innych koczowników

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 21:50:22

Cytat
orijanna
Cytat
darusia901
Cytat
orijanna
chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo

Ranią dlatego, ża są bardzo ciężkie, a te dziewczyny trzymają ten ciężar na biodrach

A i chciałam nadmienić, że oni w większości mieszkają w przyczepach, w UK koczownicy to nie tylko Romowie
sorry, w tytule było , że cygańskie wesele, więc pominęłam innych koczowników

Bo taki tytuł ma ten program :)
Jeśli chcecie obejrzeć to na youtube wpiszcie sobie 'my big fat gypsy wedding'- wersja anglojęzyczna

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:03:47

Jedna z tych sukien ważyła 30kg.... więc nie dziwię się, że to była katorga....

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:10:33

Cytat
orijanna
chyba przesada...koła ? ranienie ? w dzisiejszym świecie szyją takie suknie, które mają dwa metry średnicy i nie są torturami...oni mają tyle kasy, że badziewia nie kupią...może bycd la nas brzydkie, ale nie badziwene...zresztą mieszkam ulicę dalej od domu Romów i głowę dam, że nikt tam nikogo suknią nie rani, a za buty tej pani to bym miesiąc żyła :D chociaż jem sporo
ori bo tu pewnie chodzi o jedną dziewczynkę, która musiała się przebrać - z bólu nie mogła już wytrzymać. Po ściągnięciu okazało się, że miała czerwone, obtarte i posiniaczone boki - nie wyglądało to dobrze :(

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:40:24

Rany....obejrzałam kawałek jednego odcinka ang. na yt , co to w ogóle za zwyczaj na weselu, że chłopcy "kradną" młode dziewczyny i wynoszą siłą, kiedy one krzyczą "zostaw mnie" i biorą na ubocze/w krzaczki i Bóg wie co z nimi robią....


(końcówka)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-01 22:42 przez helyanwe.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:44:07

to właśnie nazywa się chwytanie. Co z nimi robią? Czekają na całusa, jeśli dziewczyna się nie zgadza to robią jej krzywdę, np szczypią, wykrzywiają rękę itp.

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:45:21

Nie oglądałam nigdy, ale z tego co widzę na zdjęciach to masakra. Tylko przecież te dziewczyny maja rozum, skoro same decydują się na takie suknie to ich wybór.. zresztą dla nich śmiesznym może być"nasze" wesele, które być może dla nich jest skromne, a nas mogą dziwić ich zwyczaje, wszystko jest kwestią kultury, wychowania itp. może się mylę, ale takie mam zdanie na ten temat ;)

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 22:45:59

właśnie widzę, jedną za włosy szarpie ... nieźle heh.

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Moje Wielkie Cyganskie Wesele

01 paź 2011 - 23:10:45

oglądam właśnie na yt... program sam w sobie ciekawy, ale żal mi tych dziewczyn. dla nich to tak samo naturalne, jak dla nas, że mamy stały dom i same decydujemy, czy chcemy wyjść za mąż czy nie. takie wartości im wpajają od urodzenia- najszybciej, jak to możliwe wyjść za mąż, mieć suknię ogromną, bo im większa, tym lepiej świadczy o pannie młodej i jej rodzinie, najważniejsze jest MIEĆ MĘŻA, nuż go pokocha.. to smutne jest.. ale co się będę użalać. one chyba są szczęśliwe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NAJCZĘŚCIEJ odwiedzane STRONY