Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 52
Ostrzeżenia: 1/5

Kim są Hipsterzy?

25 lut 2017 - 18:59:13

Ja ostatnio miała śmieszną akcję w autobusie miejskim :) Zobaczyłam gościa w super czapce z pomponem, brodą, w fajnym płaszczu i sobie myślę, że to fajnie ubrany hipster. Niestety, kiedy podeszłam bliżej, po zapachu stwierdziłam, że to jednak bezdomny...

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 1/5

Kim są Hipsterzy?

10 mar 2017 - 15:41:42

Hipsterzy to subkultura która pochodzi ze skrzyżowania zafascynowania punkiem i muzyką indie oraz klasycznych nerdów.

jeśli jak ja dorastałaś w latach 90. gardziłaś komercją, i ciekawiła cię cyberprzestrzeń (gry wideo). Takie dzieciaki teraz dorosły i ich nazywa się hipsterami. Tylko że dorosły więc zaczęły zarabiać pieniądze... i firmy zaczęły produkować modę dla tego pokolenia które nadal odrzucało "komerchę".

Więc hipster to koleś który kupuje rzeczy komercyjne, produkowane przez duże firmy, ale równocześnie gardzi "komerchą". Na przykład gdy pojawiały się płyty CD (ja miałam walkmana we wczesnych latach zerowych) proto-hipsterzy słuchali winylu... i teraz jest masa odtwarzaczy, dużo płyt się wydaje na winylu ale hipsterzy dalej twierdzą że winyl jest super i w ogóle.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 4/5

Kim są Hipsterzy?

08 maj 2017 - 14:09:51

I jeszcze to, że żadne hipster nie powie, że jest hipsterem. To wynika z jego JA :)

Kim są Hipsterzy?

26 maj 2017 - 11:06:36

Jak czytam niektóre z Waszych definicji słowa hipster, to nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać. Sami znawcy. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wywiad z Tiffany Snow - autorką książek o Kathleen Turner